PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Ararat Gift
Yesterday at 11:54 pm by BadSnowman

» Northcote Women’s winners handicap
Yesterday at 3:34 pm by FortySevenThirty

» Northcote results
Yesterday at 11:18 am by Todd Ireland

» Northcote Gift
Sat Dec 09, 2017 7:52 pm by untouchables

» Northcote Womens 100m
Sat Dec 09, 2017 3:23 pm by Thatsthestats

» Bay Sheffield Novice and Restricted race eligibility
Fri Dec 08, 2017 4:54 pm by Admin

» Mort Daly Running Foundation 120m Women Poll
Thu Dec 07, 2017 9:51 am by youngy

» Pre Bay 120m Mort Daly Gift POLL
Thu Dec 07, 2017 9:48 am by youngy

» Pre Bay Gift meet HANDICAPS - Sunday 10th Dec 2017
Tue Dec 05, 2017 10:03 pm by youngy

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » International Results & News » Shanghai Diamond League Provisional ENTRY LISTS

Shanghai Diamond League Provisional ENTRY LISTS

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Admin

avatar
Admin
Admin
Samsung Diamond League Shanghai
Provisional Entry lists as @ 09-May


Men 100m
Churandy MARTINA NED
Richard THOMPSON TRI
Asafa POWELL JAM
Michael RODGERS USA
Rae Monzavous EDWARDS USA
Jaysuma SAIDY NDURE NOR
Mario FORSYTHE JAM
Yi LAO CHN
Peimeng ZHANG CHN

Women 100m
Veronica CAMPBELL-BROWN JAM
Carmelita JETER USA
Gloria ASUMNU USA
Sherone SIMPSON JAM
LaShauntea MOORE USA
Blessing OKAGBARE NGR
Ruddy ZANG MILAMA GAB
Qiuping LIANG CHN
Jiabei YE CHN

Men 110m Hurdles
David OLIVER USA
Xiang LIU CHN
Ryan WILSON USA
Joel BROWN USA
Aries MERRITT USA
Dwight THOMAS JAM
David PAYNE USA
Dongpeng SHI CHN
Wenjun XIE CHN

Men 1500m
Mekonnen GEBREMEDHIN ETH
Geoffrey Kipkoech RONO KEN
Yenew ALAMIREW ETH
Augustine Kiprono CHOGE KEN
Boaz LALANG KEN
Nicholas Kiptanui KEMBOI KEN
Youssef Saad KAMEL BRN
Silas KIPLAGAT KEN
Asbel KIPROP KEN
William Biwott TANUI KEN
Nixon Kiplimo CHEPSEBA KEN
Daniel Kipchirchir KOMEN KEN
Juan VAN DEVENTER RSA
Bethwell BIRGEN KEN
Ismail Kipngetich KOMBICH KEN
Vickson Naran POLONET KEN
Haikun ZHANG CHN
Shouchun WEI CHN
Remmy Limo NDIWA KEN

Men 3000m Steeplechase
Brimin Kiprop KIPRUTO KEN
Silas Kosgei KITUM KEN
Paul Kipsiele KOECH KEN
Richard Kipkemboi MATEELONG KEN
Benjamin KIPLAGAT UGA
Ruben RAMOLEFI RSA
Ben BRUCE USA
Patrick Kipkurui LANGAT KEN
Linus CHUMBA KEN
Steve SLATTERY USA
Elijah CHELIMO KEN
Hillary Kipsang YEGO KEN
Haron LAGAT KEN
Jonathan Muia NDIKU KEN
Xiangqian LIN CHN
Yang LE CHN
Hubert POKROP POL
Nahom Mesfin TARIKU ETH

Men 400m
David NEVILLE USA
Sean WROE AUS
Nery BRENES CRC
Rabah YOUSIF SUD
Renny QUOW TRI
Greg NIXON USA
Calvin SMITH USA
Jianxin CHEN CHN
Shijie DENG CHN

Women 400m Hurdles
Kaliese SPENCER JAM
Lashinda DEMUS USA
Nicole LEACH USA
Angela MOROŞANU ROU
Ajoke ODUMOSU NGR
Satomi KUBOKURA JPN
Qi YANG CHN
Melaine WALKER JAM
Lauren BODEN AUS

Women 5000m
Linet Chepkwemoi MASAI KEN
Meselech MELKAMU ETH
Viola KIBIWOT KEN
Sentayehu EJIGU ETH
Prisca Jepleting NGETICH-CHERONO KEN
Vivian CHERUIYOT KEN
Sule UTURA ETH
Alemitu BEKELE TUR
Esther CHEMTAI KEN
Mercy Wanjiku NJOROGE KEN
Mercy CHERONO KEN
Pauline Chemning KORIKWIANG KEN
Margaret MURIUKI KEN
Tamara TVERDOSTUP UKR
Helen Osando OBIRI KEN

Women 800m
Jennifer MEADOWS GBR
Janeth JEPKOSGEI KEN
Ewelina SĘTOWSKA-DRYK POL
Eunice Jepkoech SUM KEN
Lenka MASNÁ CZE
Tatyana ANDRIANOVA RUS
Renata PLIŚ POL
Olga SOLDATOVA RUS
Jing ZHAO CHN
Shuyi LU CHN
Malika AKKAOUI MAR
Heather DORNIDEN KAMPF USA

Women Discus Throw
Yarelis BARRIOS CUB
Becky BREISCH USA
Żaneta GLANC POL
Sandra PERKOVIĆ CRO
Aretha D. THURMOND USA
Gia LEWIS-SMALLWOOD USA
Dani SAMUELS AUS
Yanfeng LI CHN
Xuejun MA CHN
Jian TAN CHN
Taifeng SUN CHN

Men Long Jump
Dwight PHILLIPS USA
Mitchell WATT AUS
Ignisious GAISAH GHA
Fabrice LAPIERRE AUS
Kafétien GOMIS FRA
Tyrone SMITH BER
Chris TOMLINSON GBR
Xiongfeng SU CHN
Rogério DA SILVA BISPO BRA
Wilfredo MARTÍNEZ CUB
Xiaoyi ZHANG CHN

Full list of all events - http://www.iaaf.org/mm/document/competitions/competition/05/99/68/20110509110624_httppostedfile_activeathletecontracts9-5-2011_24427.pdf

http://protrack.easyforumlive.com

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum