PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » AA National Championships FULL RESULTS (Track Events)

AA National Championships FULL RESULTS (Track Events)

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Admin

avatar
Admin
Admin
89th Australian Athletics Championships Full Results
89th Australian Athletics Championships - 15/04/2011 to 17/04/2011
Melbourne

Women 100 metres
Open Preliminaries
Heat 1: (w: -1.3) 1, Sally Pearson, QAS, 11.69Q. 2, Angela Byrt, VIC, 12.12Q.
3, Karlie Morton, NSW, 12.35Q. 4, Elizabeth Jenkins, NSW, 12.51. 5, Leanne
Hodge, SA, 12.53. 6, Melanie Purkiss, VIC, 12.65. 7, Sarah Busby, QLD, 12.67.
Heat 2: (w: -0.9) 1, Melissa Breen, ACTAS, 11.80Q. 2, Carla Williams, QLD,
12.09Q. 3, Virginia Trad, QLD, 12.13Q. 4, Christine Wearne, NSW, 12.34q. 5,
Tracey Morton, NSW, 12.45q. 6, Brittany Burkitt, VIC, 12.49. 7, Nneka Okpala,
NZL, 12.61.
Heat 3: (w: -1.6) 1, Laura Whaler, NSWIS, 12.10Q. 2, Alicia Wrench-Doody, SA,
12.24Q. 3, Kendra Hubbard, VIC, 12.34Q. 4, Lauren Johnston, NSW, 12.49. 5,
Katie Moore, VIC, 12.51. 6, Kylie Bent, WA, 12.72. 7, Fiona Morrison, NZL,
12.81.
Heat 4: (w: -0.7) 1, Charlotte van Veenendaal, QLD, 11.80Q. 2, Crystal
Attenborough, NT, 12.01Q. 3, Bessie Hayes, QLD, 12.19Q. 4, Elly Graf, NSW,
12.23q. 5, Hana Basic, VIC, 12.45q. 6, Madeleine Powell, NSW, 12.49. 7, Andrea
Di Paolo, SA, 12.50. 8, Dominica Jenkins, NSW, 12.79.
Women 100 metres Open Semi-Finals
Heat 1: (w: -0.9) 1, Sally Pearson, QAS, 11.51Q. 2, Laura Whaler, NSWIS,
12.04Q. 3, Crystal Attenborough, NT, 12.05Q. 4, Alicia Wrench-Doody, SA,
12.17q. 5, Virginia Trad, QLD, 12.29. 6, Elly Graf, NSW, 12.41. 7, Karlie
Morton, NSW, 12.47. 8, Hana Basic, VIC, 12.47.
Heat 2: (w: -0.9) 1, Melissa Breen, ACTAS, 11.77Q. 2, Charlotte van
Veenendaal, QLD, 11.81Q. 3, Angela Byrt, VIC, 12.13Q. 4, Carla Williams, QLD,
12.14q. 5, Bessie Hayes, QLD, 12.30. 6, Christine Wearne, NSW, 12.33. 7,
Kendra Hubbard, VIC, 12.42. 8, Tracey Morton, NSW, 12.54.
Women 100 metres Open Finals
Section 1: (w: -0.6) 1, Sally Pearson, QAS, 11.38. 2, Charlotte van
Veenendaal, QLD, 11.67. 2, Melissa Breen, ACTAS, 11.67. 4, Crystal
Attenborough, NT, 11.91. 5, Angela Byrt, VIC, 11.95. 6, Carla Williams, QLD,
12.14. 7, Alicia Wrench-Doody, SA, 12.16.

Women 200 metres
Open Preliminaries
Heat 1: (w: -0.4) 1, Lauren Johnston, NSW, 24.59Q. 2, Kendra Hubbard, VIC,
24.66q. 3, Alysse Hogan, WA, 24.78. 4, Tracey Morton, NSW, 25.31. 5, Melanie
Purkiss, VIC, 25.36. 6, Dominica Jenkins, NSW, 26.25.
Heat 2: (w: 0.1) 1, Sally Pearson, QAS, 23.51Q. 2, Monica Brennan, VIC,
24.16q. 3, Bessie Hayes, QLD, 24.99. 4, Leanne Hodge, SA, 25.18. 5, Sarah
Busby, QLD, 25.66. 6, Natalie Apikotoa, NSW, 25.73.
Heat 3: (w: -1.6) 1, Monique Williams, NZL, 24.54Q. 2, Katie Moore, VIC,
24.56q. 3, Angela Byrt, VIC, 24.87. 4, Karlie Morton, NSW, 24.94. 5, Larissa
Pasternatsky, NSW, 25.14. 6, Brittany Burkitt, VIC, 25.34.
Heat 4: (w: -0.Cool 1, Charlotte van Veenendaal, QLD, 24.02Q. 2, Crystal
Attenborough, NT, 24.24q. 3, Christine Wearne, NSW, 24.76. 4, Louise Jones,
NZL, 25.04. 5, Claire Lewtas, VIC, 25.07. 6, Elizabeth Jenkins, NSW, 25.15. 7,
Andrea Di Paolo, SA, 25.37.
Women 200 metres Open Finals
Section 1: (w: -1.4) 1, Sally Pearson, QAS, 23.20. 2, Charlotte van
Veenendaal, QLD, 24.01. 3, Crystal Attenborough, NT, 24.17. 4, Monica Brennan,
VIC, 24.41. 5, Monique Williams, NZL, 24.53. 6, Kendra Hubbard, VIC, 24.70. 7,
Lauren Johnston, NSW, 24.73. 8, Katie Moore, VIC, 24.87.

Women 400 metres
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Tabitha West, VIC, 55.01Q. 2, Alysse Hogan, WA, 55.94Q. 3, Bridgid
Connolly, SA, 56.84Q. 4, Danielle Taylor, TAS, 56.91. 5, Nicole Perry, TAS,
58.16. 6, Alicia Keir, NSW, 58.86.
Heat 2: 1, Tamsyn Lewis, VIC, 54.52Q. 2, Anneliese Rubie, NSW, 54.83Q. 3,
Alice Platten, VIC, 56.23Q. 4, Amanda Crook, VIC, 56.32q. 5, Tia O'Carroll,
NSW, 57.71. 6, Beth Van Der Waal, QLD, 58.92. 7, Dominica Jenkins, NSW, 59.46.
Heat 3: 1, Rosie Kelly, SA, 55.15Q. 2, Monique Williams, NZL, 55.61Q. 3,
Kristie Baillie, NZL, 55.84Q. 4, Becky Pile, VIC, 55.90q. 5, Pirrenee
Steinert, NSWIS, 56.79. 6, Sarah Salmon, NSW, 57.83.
Heat 4: 1, Caitlin Pincott, QLD, 54.65Q. 2, Caitlin Sargent, QLD, 54.78Q. 3,
Faye Harding, ACT, 55.15Q. 4, Sheena Steinert, VIC, 55.49q. 5, Louise Jones,
NZL, 55.59q. 6, Rebecca Luke, VIC, 57.36.
Women 400 metres Open Semi-Finals
Heat 1: 1, Tamsyn Lewis, VIC, 53.19Q. 2, Caitlin Sargent, QLD, 53.29Q. 3,
Rosie Kelly, SA, 54.23Q. 4, Faye Harding, ACT, 54.72q. 5, Sheena Steinert,
VIC, 55.25q. 6, Amanda Crook, VIC, 55.91. 7, Bridgid Connolly, SA, 56.12. --,
Alysse Hogan, WA, DQ.
Heat 2: 1, Caitlin Pincott, QLD, 53.51Q. 2, Anneliese Rubie, NSW, 53.90Q. 3,
Tabitha West, VIC, 54.52Q. 4, Kristie Baillie, NZL, 55.29. 5, Monique
Williams, NZL, 55.31. 6, Louise Jones, NZL, 55.40. 7, Alice Platten, VIC,
55.78. 8, Becky Pile, VIC, 56.61.
Women 400 metres Open Finals
Section 1: 1, Tamsyn Lewis, VIC, 52.31. 2, Caitlin Sargent, QLD, 53.18. 3,
Anneliese Rubie, NSW, 53.31. 4, Caitlin Pincott, QLD, 53.43. 5, Tabitha West,
VIC, 54.25. 6, Rosie Kelly, SA, 54.31. 7, Faye Harding, ACT, 54.69. 8, Sheena
Steinert, VIC, 54.81.

Women 800 metres
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Erica Fountain, VIC, 2:05.90Q. 2, Sianne Toemoe, NSWIS, 2:06.13Q.
3, Eliza Curnow, VIC, 2:06.96q. 4, Lisa Stanton-Smith, VIC, 2:13.11. 5,
Brittany McGowan, QLD, 2:13.56. 6, Nicole Perry, TAS, 2:13.89. 7, Keely
Waters, WA, 2:14.67.
Heat 2: 1, Tamsyn Lewis, VIC, 2:05.75Q. 2, Kelly Hetherington, VIC, 2:06.05Q.
3, Alice Platten, VIC, 2:08.19. 4, Kelly McGinnity, WA, 2:08.95. 5, Sophie
Greig, ACT, 2:10.42. 6, Cara Peake, VIC, 2:11.41. 7, Bethany Holt, QLD,
2:17.13.
Heat 3: 1, Holly Noack, WA, 2:07.65Q. 2, Katherine Katsanevakis, VIC,
2:07.72Q. 3, Rebecca Greene, NZL, 2:08.15q. 4, Rochelle Kennedy, VIC, 2:11.98.
5, Monique Hollick, WA, 2:12.35. 6, Mia Ross, VIC, 2:12.82.
Women 800 metres Open Finals
Section 1: 1, Tamsyn Lewis, VIC, 2:00.80. 2, Kelly Hetherington, VIC,
2:03.58. 3, Sianne Toemoe, NSWIS, 2:03.59. 4, Holly Noack, WA, 2:04.82. 5,
Eliza Curnow, VIC, 2:04.83. 6, Erica Fountain, VIC, 2:05.96. 7, Katherine
Katsanevakis, VIC, 2:07.08. 8, Rebecca Greene, NZL, 2:12.26.

Women 1500 metres
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Zoe Buckman, ACT, 4:22.49Q. 2, Kaila McKnight, VIS, 4:22.69Q. 3,
Bridey Delaney, NSW, 4:22.98Q. 4, Melissa Duncan, VIC, 4:23.11Q. 5, Rebecca
Greene, NZL, 4:23.28q. 6, Belinda Martin, NSW, 4:24.76q. 7, Linden Hall, VIC,
4:28.48q. 8, Rochelle Kennedy, VIC, 4:29.04. 9, Emily Loughnan, WA, 4:30.29.
10, Andrea Ilakovac, ACT, 4:32.44. 11, Tina Sherratt, QLD, 4:34.02. 12, Kate
Johnstone, QLD, 4:46.58. 13, Elizabeth French, VIC, 4:47.63. 14, Maegan Smith,
QLD, 4:50.59.
Heat 2: 1, Georgie Clarke, VIC, 4:21.54Q. 2, Lisa Corrigan, ACT, 4:22.19Q. 3,
Melanie Daniels, TAS, 4:22.28Q. 4, Kelly Young, NSW, 4:22.47Q. 5, Amanda
Paulin, VIC, 4:22.90q. 6, Sophie Linn, SA, 4:28.57. 7, Anneli Uys, VIC,
4:29.35. 8, Monique Hollick, WA, 4:30.40. 9, Anna McMurtrie, QLD, 4:31.17. 10,
Coreena Cleland, VIC, 4:36.27. 11, Helena Matheson, VIC, 4:40.81. 12, Bethany
Holt, QLD, 4:41.36. 13, Regan Logan, VIC, 4:41.99. 14, Ruby Hackett, NSW,
4:42.49.
Women 1500 metres Open Finals
Section 1: 1, Zoe Buckman, ACT, 4:12.85. 2, Kaila McKnight, VIS, 4:12.92. 3,
Georgie Clarke, VIC, 4:13.82. 4, Melanie Daniels, TAS, 4:19.04. 5, Kelly
Young, NSW, 4:19.69. 6, Melissa Duncan, VIC, 4:19.75. 7, Rebecca Greene, NZL,
4:20.30. 8, Amanda Paulin, VIC, 4:20.40. 9, Belinda Martin, NSW, 4:21.03. 10,
Lisa Corrigan, ACT, 4:22.60. 11, Linden Hall, VIC, 4:23.37. 12, Bridey
Delaney, NSW, 4:28.81.

Women 100 metres Hurdles
Open Preliminaries
Heat 1: (w: -0.4) 1, Sally Pearson, QAS, A 12.94Q. 2, Virginia Trad, QLD,
14.21Q. 3, Michelle Jenneke, NSW, 14.44Q. 4, Ashleigh Hamilton, VIC, 14.82q.
5, Monique Booth, VIC, 15.00.
Heat 2: (w: -0.9) 1, Shannon McCann, WAIS, 13.90Q. 2, Fiona Morrison, NZL,
14.12Q. 3, Tara Holt, NSW, 14.65Q. 4, Madeleine Powell, NSW, 14.71q. 5, Lucie
Turpin, NCL, 15.60.
Women 100 metres Hurdles Open Finals
Section 1: (w: -1.1) 1, Sally Pearson, QAS, 12.83A. 2, Shannon McCann, WAIS,
13.55. 3, Michelle Jenneke, NSW, 14.25. 4, Virginia Trad, QLD, 14.28. 5,
Madeleine Powell, NSW, 14.32. 6, Tara Holt, NSW, 14.37. 7, Ashleigh Hamilton,
VIC, 14.80. --, Fiona Morrison, NZL, DQ.

Women 400 metres Hurdles
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Lauren Boden, AIS, 56.74Q. 2, Lyndsay Pekin, WA, 60.31Q. 3, Jess
Gulli, VIC, 61.65Q. 4, Trudy Davidson, QLD, 63.74q. 5, Jacqui Fry, NSW, 64.23.
6, Stella McNamara, VIC, 65.33. 7, Jo Dawson, NSW, 66.08.
Heat 2: 1, Lisa Spencer, NSW, 61.15Q. 2, Kate Ryan, VIC, 62.30Q. 3, Melissa
Logan, NSW, 62.59Q. 4, Lauren McAdam, QLD, 63.75q. 5, Ashleigh Horrobin, VIC,
64.20. 6, Anne Osborn, VIC, 66.35.
Women 400 metres Hurdles Open Finals
Section 1: 1, Lauren Boden, AIS, 57.47. 2, Lyndsay Pekin, WA, 59.37. 3, Jess
Gulli, VIC, 59.99. 4, Lisa Spencer, NSW, 60.43. 5, Kate Ryan, VIC, 62.68. 6,
Trudy Davidson, QLD, 62.94. 7, Melissa Logan, NSW, 63.33. 8, Lauren McAdam,
QLD, 64.57.

Women 3000 metres Steeplechase Open
Section 1: 1, Victoria Mitchell, VIC, 10:10.66. 2, Caroline Mellsop, NZL,
10:14.17. 3, Eleanor Wardleworth, SA, 10:20.18. 4, Milly Clark, NSW, 10:24.75.
5, Courtney Gilfillan, QLD, 10:29.40. 6, Lara Nicod, NSW, 10:29.68. 7, Julia
Edwards, VIC, 10:55.42. 8, Stephanie Kondogonis, VIC, 11:28.88. 9, Julie
Norney, VIC, 11:31.08. 10, Claire Xian, SA, 11:33.31. 11, Bianca Share, VIC,
11:39.82. 12, Katharine Scarlett, VIC, 11:54.77. 13, Elise Aplin, VIC,
12:21.20. 14, Allana Landolfo, VIC, 12:27.63. 15, Corinne Fulford, NSW,
13:06.37. --, Elizabeth Clarke, QLD, DNF.


Men 100 metres
Open Preliminaries
Heat 1: (w: -2.3) 1, Anthony Alozie, NSW, 10.75Q. 2, Matt Davies, QAS,
10.79Q. 3, Adrian Mott, VIC, 10.87Q. 4, Tim Leathart, NSW, 10.87. 5, Gary
Finegan, QLD, 10.92. 6, Chris Musgrave, QLD, 11.10. 7, James Dooley, NSW,
11.22. 8, Paul Zongo, NCL, 11.36.
Heat 2: (w: -2.1) 1, Isaac Ntiamoah, NSWIS, 10.66Q. 2, Aaron Rouge-Serret,
VIS, 10.69Q. 3, Liam Gander, NSW, 10.81Q. 4, Mangar Chuot, WA, 10.86q. 5,
Bangalie Keita, NSW, 10.87. 6, Tom Templeton, VIC, 11.01. 7, Robbie James, SA,
11.13. 8, Charlie Leek, TAS, 11.48.
Heat 3: (w: +0.0) 1, Patrick Fakiye, NSWIS, 10.71Q. 2, Todd Bateman, SA,
10.72Q. 3, Carl Van Der Speck, NZL, 10.75Q. 4, Andrew Clark, NSW, 10.80q. 5,
James Grimm, NSW, 10.84q. 6, Dallas Green, NSW, 10.88. 7, Brendan Ashcroft,
VIC, 11.01. 8, Jarred Gilroy, TAS, 11.53.
Heat 4: (w: 0.6) 1, Jacob Groth, NSWIS, 10.74Q. 2, Jake Hammond, NSWIS,
10.78Q. 3, Siddhanth Thingalaya, INDIA, 10.80Q. 4, Tim Rooke, VIC, 10.86q. 5,
Darren Hart, VIC, 10.99. 6, Stephen Andreazza, NSW, 11.10. 7, Michael
Beltrame, VIC, 11.15. 8, Robbie Baskin, NSW, 11.33.
Men 100 metres Open Semi-Finals
Heat 1: (w: -1.6) 1, Aaron Rouge-Serret, VIS, 10.45Q. 2, Anthony Alozie, NSW,
10.54Q. 3, Jake Hammond, NSWIS, 10.69Q. 4, Isaac Ntiamoah, NSWIS, 10.70q. 5,
Carl Van Der Speck, NZL, 10.70q. 6, Adrian Mott, VIC, 10.85. 7, Tim Rooke,
VIC, 10.91. 8, Andrew Clark, NSW, 11.03.
Heat 2: (w: -1.4) 1, Liam Gander, NSW, 10.73Q. 2, Jacob Groth, NSWIS, 10.74Q.
3, Patrick Fakiye, NSWIS, 10.79Q. 4, Mangar Chuot, WA, 10.81. 5, Todd Bateman,
SA, 10.82. 6, James Grimm, NSW, 10.92. 7, Siddhanth Thingalaya, INDIA, 10.99.
--, Matt Davies, QAS, DQ.
Men 100 metres Open Finals
Section 1: (w: -0.6) 1, Aaron Rouge-Serret, VIS, 10.39. 2, Anthony Alozie,
NSW, 10.58. 3, Isaac Ntiamoah, NSWIS, 10.63. 4, Carl Van Der Speck, NZL,
10.65. 5, Liam Gander, NSW, 10.67. 5, Jake Hammond, NSWIS, 10.67. 7, Jacob
Groth, NSWIS, 10.69. 8, Patrick Fakiye, NSWIS, 10.73.

Men 200 metres
Open Preliminaries
Heat 1: (w: -1.0) 1, Matt Davies, QAS, 21.26Q. 2, Liam Gander, NSW, 21.66Q.
3, Jake Hammond, NSWIS, 21.72q. 4, Matt Carter, VIC, 22.03. 5, James Dooley,
NSW, 22.10. 6, Max Waldron, TAS, 22.35. 7, Brendan Ashcroft, VIC, 22.55. 8,
Robbie Baskin, NSW, 22.90.
Heat 2: (w: -0.1) 1, Tim Leathart, NSW, 21.51Q. 2, Nelson Stone, PNG, 21.82Q.
3, Jacob Groth, NSWIS, 21.83q. 4, Adrian Mott, VIC, 21.83. 5, Robbie James,
SA, 22.42. 6, Paul Cummings, NSW, 22.64. 7, Tommy Robinson, NSW, 22.96. 8,
Matthew Konsolis, WA, 23.27.
Heat 3: (w: -1.3) 1, Mangar Chuot, WA, 21.70Q. 2, Aaron Rouge-Serret, VIS,
21.73Q. 3, Matt Lynch, NSW, 21.96. 4, James Grimm, NSW, 21.99. 5, Darren Hart,
VIC, 22.28. 6, Charlie Leek, TAS, 22.67. 7, Jarred Gilroy, TAS, 22.79.
Men 200 metres Open Finals
Section 1: (w: -1.2) 1, Aaron Rouge-Serret, VIS, 20.88. 2, Matt Davies, QAS,
21.08. 3, Mangar Chuot, WA, 21.39. 4, Tim Leathart, NSW, 21.46. 5, Liam
Gander, NSW, 21.57. 6, Nelson Stone, PNG, 21.71. 7, Jake Hammond, NSWIS,
21.75. 8, Jacob Groth, NSWIS, 21.87.

Men 400 metres
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Ben Offereins, WAIS, 47.53Q. 2, Joel Bee, VIC, 47.77Q. 3, Nicholas
Boylett, QLD, 48.65Q. 4, Max Waldron, TAS, 48.98. 5, Ethan Millward, NSW,
50.28. 6, Tommy Robinson, NSW, 50.94. --, Alex Saliu, SA, DQ.
Heat 2: 1, John Steffensen, NSWIS, 47.40Q. 2, David Burke, NSW, 47.55Q. 3,
Alex Beck, QAS, 47.75Q. 4, Martin Smellie, NSW, 48.41q. 5, Nelson Stone, PNG,
48.63q. 6, Robbie Schaeffer, VIC, 48.72. 7, Antoine Burke, NSW, 48.74.
Heat 3: 1, Sean Wroe, VIS, 47.29Q. 2, Clay Watkins, SASI, 47.96Q. 3, Paul
Cummings, NSW, 48.15Q. 4, Alexander Carew, VIC, 48.60q. 5, Brendan Matthews,
ACT, 48.92. 6, Keith Sheehy, NSW, 49.02. 7, Caleb Byrt, VIC, 50.12.
Heat 4: 1, Steven Solomon, NSW, 47.41Q. 2, Andrew Boudrie, VIC, 47.55Q. 3,
Kevin Moore, NSWIS, 47.73Q. 4, Matt Lynch, NSW, 48.25q. 5, Ty Chapman, QLD,
48.71. 6, Jarred Gilroy, TAS, 50.87. 7, Matthew Konsolis, WA, 51.30.
Men 400 metres Open Semi-Finals
Heat 1: 1, Ben Offereins, WAIS, 46.75Q. 2, Sean Wroe, VIS, 46.99Q. 3, David
Burke, NSW, 47.32Q. 4, Nicholas Boylett, QLD, 47.36q. 5, Clay Watkins, SASI,
47.90. 6, Kevin Moore, NSWIS, 48.09. 7, Matt Lynch, NSW, 48.46.
Heat 2: 1, Steven Solomon, NSW, 46.89Q. 2, John Steffensen, NSWIS, 46.97Q. 3,
Joel Bee, VIC, 47.34Q. 4, Andrew Boudrie, VIC, 47.38q. 5, Alex Beck, QAS,
47.54. 6, Alexander Carew, VIC, 47.81. 7, Martin Smellie, NSW, 48.06. 8, Paul
Cummings, NSW, 48.52.
Men 400 metres Open Finals
Section 1: 1, Steven Solomon, NSW, 45.58. 2, Ben Offereins, WAIS, 45.88. 3,
John Steffensen, NSWIS, 46.41. 4, Sean Wroe, VIS, 46.59. 5, Nicholas Boylett,
QLD, 47.00. 6, David Burke, NSW, 47.03. 7, Andrew Boudrie, VIC, 47.50. 8, Joel
Bee, VIC, 48.18.

Men 800 metres
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Lachlan Renshaw, NSWIS, 1:49.99Q. 2, Matt Fox, QLD, 1:50.31Q. 3,
Tristan Garrett, NSW, 1:50.82. 4, Simon Fitzpatrick, VIC, 1:51.49. 5, Blake
Vanderwoude, NSW, 1:51.68. 6, Dominic Sutton, VIC, 1:51.69. 7, Daniel
Balassone, VIC, 1:51.94. 8, Robert Killmier, SA, 1:52.39. 9, Nathan Down, VIC,
1:52.96. 10, Daniel Barnard, WA, 1:54.46. 11, Tim Norton, VIC, 1:55.55.
Heat 2: 1, James Gurr, NSW, 1:49.01Q. 2, Matthew Hammond, NSW, 1:49.13Q. 3,
James Boden, SA, 1:49.73. 4, Kuey Diew, QAS, 1:49.87. 5, Chris de Boer, WA,
1:50.97. 6, Tom Beard, TAS, 1:51.11. 7, Bryce Watkins, SA, 1:52.23. 8, Darcy
Sutton, VIC, 1:52.28. 9, Edward Vining, VIC, 1:52.80. 10, Tim Seth, QLD,
1:54.18. 11, Peter Hyde, SA, 1:55.57.
Heat 3: 1, James Kaan, NSWIS, 1:48.85Q. 2, Ryan Foster, TAS, 1:48.95Q. 3,
Johnny Rayner, VIC, 1:49.12q. 4, Andrew Giam, SA, 1:49.47q. 5, Jace
Collingridge, WA, 1:49.48q. 6, Blake Johnson, NSW, 1:50.05. 7, Adrien Kela,
NCL, 1:51.08. 8, Jordan Pearce, QLD, 1:52.36. 9, Lachlan Aspinall, VIC,
1:54.01. 10, Joshua Tattley, NZL, 1:58.47. 11, Timothy Crane, VIC, 1:59.91.
Men 800 metres Open Finals
Section 1: 1, James Kaan, NSWIS, 1:47.48. 2, Lachlan Renshaw, NSWIS, 1:47.88.
3, Johnny Rayner, VIC, 1:47.98. 4, James Gurr, NSW, 1:48.39. 5, Matt Fox, QLD,
1:48.80. 6, Ryan Foster, TAS, 1:48.84. 7, Jace Collingridge, WA, 1:48.96. 8,
Matthew Hammond, NSW, 1:49.21. 9, Andrew Giam, SA, 1:51.11.

Men 1500 metres
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Mark Fountain, VIC, 3:48.37Q. 2, Josh Wright, NSW, 3:48.56Q. 3,
James Nipperess, NSWIS, 3:48.79Q. 4, Frazer Dowling, NSW, 3:50.17. 5, Mark
Blicavs, VIC, 3:51.26. 6, Adam Byles, VIC, 3:52.22. 7, Ethan Heywood, WA,
3:52.57. 8, Peter Bock, QLD, 3:53.48. 9, Paul Morgan, SA, 3:54.74. 10, Milaan
Lottering, VIC, 3:56.12. 11, Ronan Casey, NSW, 3:56.63. 12, Tim Seth, QLD,
4:02.26.
Heat 2: 1, Jeffrey Riseley, VIS, 3:49.50Q. 2, Daniel Clark, VIC, 3:50.00Q. 3,
Brett Robinson, ACT, 3:50.04Q. 4, Marc See, WA, 3:50.17. 5, Philo Saunders,
ACT, 3:50.25. 6, Cameron Page, NSW, 3:53.10. 7, Kale Symons, ACT, 3:54.39. 8,
Mitchel Brown, VIC, 3:54.83. 9, Robert Killmier, SA, 3:54.87. 10, Tim Norton,
VIC, 3:55.75. 11, Peter Hyde, SA, 3:58.34. 12, Bradley White, ACT, 4:01.69.
Heat 3: 1, Jeremy Roff, NSWIS, 3:48.26Q. 2, Brenton Rowe, VIC, 3:48.37Q. 3,
Lachlan Chisholm, NSW, 3:49.00Q. 4, Liam Adams, VIC, 3:49.85. 5, Jayden Russ,
QLD, 3:50.51. 6, Daniel Bulmer, QLD, 3:51.54. 7, Julian Harris, VIC, 3:52.94.
8, Paul Hoffman, NSW, 3:53.32. 9, Joshua Tedesco, WA, 3:53.74. 10, Thomas
Bruins, WA, 3:53.94. 11, Sam Fergusson, TAS, 3:54.15. 12, Harry Smithers, VIC,
3:54.24. 13, Andrew White, VIC, 4:03.82.
Heat 4: 1, Kane Grimster, VIC, 3:46.68Q. 2, Jordan Williamsz, VIC, 3:46.79Q.
3, Jack Bolas, USA, 3:46.92Q. 4, Grant Page, TAS, 3:47.83q. 5, Nicholas
Toohey, QLD, 3:48.54q. 6, David Ricketts, NSW, 3:49.61q. 7, Brett Tingay, NZL,
3:50.35. 8, Andrew Crew, QLD, 3:52.82. 9, Aaron Green, VIC, 3:53.19. 10, Walid
A-Kurtu, VIC, 3:55.66. 11, Ryan Christian, VIC, 3:56.61. 12, Ben Buckingham,
VIC, 3:58.18. 13, Jordan Pearce, QLD, 3:58.28. 14, Matthew Beer, VIC, 4:04.57.
Men 1500 metres Open Finals
Section 1: 1, Jeffrey Riseley, VIS, 3:39.21. 2, Jeremy Roff, NSWIS, 3:40.21.
3, Brenton Rowe, VIC, 3:40.85. 4, Mark Fountain, VIC, 3:41.05. 5, Jack Bolas,
USA, 3:42.29. 6, Jordan Williamsz, VIC, 3:42.78. 7, Lachlan Chisholm, NSW,
3:43.02. 8, Brett Robinson, ACT, 3:43.36. 9, James Nipperess, NSWIS, 3:44.08.
10, Kane Grimster, VIC, 3:44.31. 11, Daniel Clark, VIC, 3:45.84. 12, Josh
Wright, NSW, 3:47.74. 13, Grant Page, TAS, 3:48.96. 14, David Ricketts, NSW,
3:52.82. --, Nicholas Toohey, QLD, DNF.

Men 110 metres Hurdles
Open Preliminaries
Heat 1: (w: -0.7) 1, Siddhanth Thingalaya, INDIA, 14.16Q. 2, Jack Conway,
QLD, 14.57Q. 3, Ben Khongbut, VIC, 14.69Q. 4, Pan Tong, VIC, 15.23. 5, Antony
Drinkwater- Newman, QLD, 15.28. 6, Tyler Heron, TAS, 16.70.
Heat 2: (w: -0.6) 1, Greg Eyears, NSW, 14.29Q. 2, Rayzamshah Wan Sofian, MAS,
14.31Q. 3, Mitch Tysoe, NSWIS, 14.55Q. 4, Brent Newdick, NZL, 14.97q. 5,
Stephen Cain, VIC, 14.99q. 6, Raymond Smith, NSW, 15.32. 7, Graeme Barry, NSW,
15.75.
Men 110 metres Hurdles Open Finals
Section 1: (w: -1.3) 1, Siddhanth Thingalaya, INDIA, 14.14. 2, Rayzamshah Wan
Sofian, MAS, 14.17. 3, Greg Eyears, NSW, 14.47. 4, Jack Conway, QLD, 14.62. 5,
Ben Khongbut, VIC, 14.67. 6, Stephen Cain, VIC, 14.76. 7, Brent Newdick, NZL,
14.88. --, Mitch Tysoe, NSWIS, DQ.

Men 400 metres Hurdles
Open Preliminaries
Heat 1: 1, Brendan Cole, AIS, 51.56Q. 2, Felipe De Castro Cruz, WA, 51.86Q.
3, James Roff, NSW, 52.36q. 4, Cameron Yorke, VIC, 53.81. 5, Matthew Gambetta,
VIC, 56.48. 6, Sean Marshman, VIC, 57.56. 7, Tyler Heron, TAS, 58.57.
Heat 2: 1, Ian Dewhurst, NSW, 52.58Q. 2, James Mortimer, NZL, 52.95Q. 3,
Kulan Ranasinghe Arachchig, VIC, 54.18. 4, Kyle McCarthy, QLD, 54.85. 5, James
Thistleton, NSW, 56.96. 6, Jordann Sampson, WA, 60.31.
Heat 3: 1, Sasha Alexeenko, QAS, 51.54Q. 2, Leigh Bennett, NSW, 52.82Q. 3,
Shay Taylor, NZL, 53.09q. 4, Jacob Holt, NSW, 53.09. 5, Danny Brandwood, ACT,
53.29. 6, Nathan McConchie, VIC, 55.40.
Men 400 metres Hurdles Open Finals
Section 1: 1, Brendan Cole, AIS, 50.46. 2, Ian Dewhurst, NSW, 51.05. 3, Sasha
Alexeenko, QAS, 51.22. 4, Felipe De Castro Cruz, WA, 51.68. 5, James Mortimer,
NZL, 51.88. 6, James Roff, NSW, 52.98. 7, Leigh Bennett, NSW, 53.33. 8, Shay
Taylor, NZL, 54.31.

Men 3000 metres Steeplechase Open
Section 1: 1, Youcef Abdi, NSWIS, 8:38.13. 2, Brett Robinson, ACT, 8:52.47.
3, Daryl Crook, QLD, 8:56.90. 4, Chris Discombe, VIC, 9:00.56. 5, Jordan
Nelson, VIC, 9:09.02. 6, Glen Yarham, QLD, 9:13.19. 7, Matthew Cox, NSW,
9:14.05. 8, Ryan Christian, VIC, 9:20.05. 9, Jonathan Dillon, VIC, 9:33.57.
10, Alex Pitkethly, NSW, 9:53.07. 11, David Barton, QLD, 9:58.73.

http://protrack.easyforumlive.com

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum