PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Vic Junior Titles - 16 year old Sheridan runs 47.40

Vic Junior Titles - 16 year old Sheridan runs 47.40

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Admin

avatar
Admin
Admin
Event 102 Men 400 Meter Run Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Rassool, Kevin 92 DAC 48.48
2 Kennedy, Augustus 92 OTH 48.75
3 Fleming, Jordan 93 SAN 50.40
4 Marshman, Sean 92 ATE 50.73
5 Larsen, George 93 OLM 51.37
6 Plant, Toby 93 OLX 52.53
-- Derham, William 93 SAN DNS
-- Douglas, Iain 92 DIV DNS

Event 103 Women 400 Meter Run Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Cuttler, Claire 92 GHY 57.62
2 Van Wynen, Monica 92 DAC 58.49
3 Black, Felicity 92 KNA 59.29
4 Lindstrom, Hannah 93 SAN 59.97
5 Alfieri, Lexie 93 WES 61.50
6 Ianzano, Taleisha 92 ATE 62.67
7 Bourke, Jemima 93 DAC 62.96
8 Farrugia, Jessica 93 COB 66.49

Event 104 Men 400 Meter Run Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Sheridan, Jack 94 KNA 47.40
2 Buchan, Jarryyd 94 FKN 47.72

3 Fegan, Adam 94 WES 49.68
4 Johns, Will 94 EMH 49.97
5 Sholakis, Matthew 94 DIV 50.72
6 Skok, Jordan 94 CHI 50.97
7 McLaurin, Harry 94 EAG 53.28
8 Seeley, Jackson 94 GLG 54.50

Not sure if they have turned 17 yet but they are very
impressive times recorded by Jack Sheridan and Jarryd Buchan.

Event 105 Women 400 Meter Run Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Bulic, Alexandra 94 BWK 55.73
2 Luke, Rebecca 94 WEN 56.78
3 Robertson, Adelaide 94 GHY 56.89
4 Morris, Miranda 94 ANW 58.78
5 Feben, Georgia 94 DAC 59.54
6 Maher, Nicole 94 FKN 60.78
7 Kochovski, Stefani 94 DAC 63.25
8 Foley, Katherine 94 BOH 66.13

Event 106 Men 400 Meter Run Under 17
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Roubin, Harrison 95 OLM 50.09
2 Di Medio, Alexander 95 BOH 51.89
3 Middleditch, Edward 95 OLX 52.95
4 Attwood, Joshua 95 EKA 53.06
5 Hubbard, Darcy 95 RWD 54.15
6 Russell, George 95 OLM 55.12
-- O'Sullivan, Lucus 95 OLX DNS
-- Soccio, Julian 95 DIV DNS

Event 107 Women 400 Meter Run Under 17
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Egan, Kaitlyn 95 FKN 58.67
2 Flook, Isabelle 95 GHY 58.98
3 Kalac, Grace 95 RUY 59.53
4 Loughnan, Emily 95 CDN 59.79
5 Tower, Helen 95 BOH 60.91
6 Wood, Courtenay 95 GHY 61.79
7 Mulholland, Julia 95 GHY 62.95
8 Pimlett, Emily 95 CCA 64.56

Event 108 Men 400 Meter Run Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Osborne, Ryan 96 ATE 51.88
2 Croxford, Adam 96 OSC 52.61
3 Cindric, Matthew 96 BYM 52.84
4 Woodgate, Mathew 96 DAC 53.44
5 Byron, Christopher 96 EMH 53.60
6 Martin, Nicholas 96 CHI 54.23
7 Davy, James 96 BOH 54.64
8 Christopher, Christian 96 DAC 58.86

Event 109 Women 400 Meter Run Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Doggett, Renee 96 CDN 57.85
2 Sharp, Madison 96 WES 58.50
3 Schultz, Courtney 96 EAG 59.24
4 D'Angelo, Kayla 96 FKN 60.21
5 Bain, Stephanie 96 WEL 60.27
6 Roman, Daniela 96 WES 60.80
7 Mann, Julia 96 GLG 61.14
8 Power, Morgan 96 EAG 61.88

Event 110 Men 400 Meter Run Under 15
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Mullett, Michael 97 EMH 52.16
2 Franco, Adam 97 ATE 53.04
3 Rowlatt, Luke 97 BYM 57.25
4 Shaw, Jack 97 WEN 58.73
5 O'Shea, Liam 97 OLX 59.16
6 Tetaz, Christopher 97 JDS 62.03
7 Di Palma, Jake 97 DIV 63.09
8 Desmond, Darby 97 OLX 64.80

Event 111 Women 400 Meter Run Under 15
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Mourney, Jess 97 RUY 59.27
2 Razmara, sophie 97 CHI 60.24
3 Rayner, Bethany 97 ATE 61.96
4 McAdam, Hilary 97 COL 62.45
5 Elvish, Tarryn 97 JDS 62.99
6 Lock, Rebekah 97 EAG 63.41
7 Cole, Matilda 97 FKN 66.24
-- Sanford, Ellie 97 JDS XDNS

Event 112 Men 400 Meter Run Under 14
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Jonker, Marcel 98 JDS 57.54
2 Coates, Patrick 98 JDS 59.80
3 Leyden, Miles 98 COL 62.39
4 Burrows, Dylan 99 JDS 62.90
5 White, Lachlan 98 COL 64.28
6 Higgs, Matthew 98 EAG 65.83
-- White, Benjamin 98 COL DNS

Event 113 Women 400 Meter Run Under 14
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Condon, Phoebe 98 BOH 60.94
2 Arch, Billie 99 WES 61.76
3 Loizou, Alexia 98 JDS 62.74
4 Ogden, Ally Rose 99 DAC 63.90
5 Roberts, Haven 98 KNA 69.28

http://protrack.easyforumlive.com

Admin

avatar
Admin
Admin
Event 78 Men 100 Meter Sprint Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.3
1 Turk, Mathew 92 WTN 10.77
2 Templeton, Tom 92 FKN 10.90

3 Brusnahan, Michael 93 SA 11.12
4 Bee, Joel 92 WEN 11.14
5 Shepherd, Jarrod 92 GHY 11.25
6 Mckemmish, Kieryn 93 SBE 11.36
7 Fleming, Radel 93 SAN 11.43
-- Greig, Simon 93 FKN DQ

Event 79 Men 100 Meter Sprint Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.4
1 Bertacco, Matthew 94 STK 11.11
2 Blakey, Tim 94 FKN 11.26
3 Frawley, Thomas 94 OLX 11.30
4 Fernando, Jeremy 94 SAN 11.36
5 Neblett, Eddie 94 WEN 11.53
6 Smith, Benjamin 94 CDN 11.57
7 Menzies, James 94 CHI 11.57
8 Joyce, Aaron 94 WES 11.72

Event 80 Men 100 Meter Sprint Under 17
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Santa, Jason 95 GHY 11.53
2 McDonald, Patrick 95 SAN 11.62
3 Marsh, Linden 95 DIV 11.65
4 Farnan, Sean 95 GHY 11.71
5 Lane, Harrison 95 OLM 11.73
6 Coumaros, Conrad 95 DAC 11.86
7 Betts, Jordan 95 SAN 12.14
8 O'Sullivan, Lucus 95 OLX 12.17

Event 81 Men 100 Meter Sprint Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.6
1 Browne, Spencer 96 KNA 11.70
2 Sonsini, Daniel 96 ANW 11.80
3 La Greca, Marcus 96 GHY 11.88
4 Gepp, Elliot 96 EKA 12.11
5 Dsilva, Evander 96 CCA 12.16
6 Gladman, Jimmie 96 DAC 12.44
7 Ranellone, Luca 96 RWD 12.50
8 Graham, Sebastian 96 GHY 12.51

Event 82 Men 100 Meter Sprint Under 15
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.5
1 Dupre, Daniel 97 EMH 11.76
2 Edwards, Nicholas 97 GHY 11.91
3 Long, Zack 97 CHI 11.92
4 Holt, Reilly 97 OLM 12.55
5 Tuipulotu, Sione 97 FKN 12.61
6 O'Shea, Liam 97 OLX 12.86
7 Tetaz, Christopher 97 JDS 13.31
-- Rowlatt, Luke 97 BYM DNS

Event 83 Men 100 Meter Sprint Under 14
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.4
1 Jonker, Marcel 98 JDS 12.66
2 Beadman, Mackenzie 98 JDS 12.71
3 Somaskanthan, Dan 99 KNA 13.08
4 Doherty, Bryleigh 98 JDS 13.14
5 Debicki, Konrad 98 AWA 13.37
6 Wilson, Thomas 98 PTN 13.67
7 Wilson, Lachlan 98 OLX 13.92
-- Nelson, Jordan 98 JDS XDNS

Event 84 Women 100 Meter Sprint Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.3
1 Whittaker, Ashleigh 93 SAN 12.11
2 Bunevicius, Kayla 92 KNA 12.35
3 Green, Ellia 93 GHY 12.38
4 Adamson, Kaitlin 93 FKN 12.77
5 Mittiga, Amie 92 SA 12.82
6 Brennan, Catherine 92 DIV 13.12
7 McLean, Emily 93 GHY 13.13
8 Phillips, Leah 93 DIV 13.17

Event 85 Women 100 Meter Sprint Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Wind: -0.6
1 Brennan, Monica 94 DIV 12.08
2 Taylor, Sophie 95 EAG 12.16

3 Byrne, Angela 94 SCA 12.36
4 Dixon, Teagan 94 MEN 12.95
5 Tunnecliffe, Maree 94 DAC 13.29
6 Spinks, Lu-Wei 94 NSW 13.38
7 Meade, Monique 94 MEN 13.76

Event 86 Women 100 Meter Sprint Under 17
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.3
1 Burkitt, Brittany 95 ANW 12.40
2 Singh, Tavleen 95 NSW 12.61
3 Buchanan, Sarah 95 FKN 12.96
4 Gador, Naomi 95 CHI 13.02
5 Domaschenz, Nadia 95 EKA 13.27
6 Brennan, Gabrielle 95 DIV 13.38
7 Rodway, Annabel 95 RUY 13.71
8 Nemaric, Georgia 95 CHI 13.98

Event 87 Women 100 Meter Sprint Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.8
1 Basic, Hana 96 ANW 12.34
2 Ferrier, Sarah 96 BOH 12.46
3 Roman, Daniela 96 WES 12.64
4 Balla, Iman 96 BOH 12.74
5 Galagher, Samantha 96 DAC 12.87
6 Whitford, Carlie 96 EAG 12.98
7 Fredricksen, Rebecca 96 KNA 13.38
8 Wright, Amy 96 FKN 13.58

Event 88 Women 100 Meter Sprint Under 15
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Wind: -1.7
1 Moesbergen, Katarina 97 ANW 12.77
2 Bailey, Karlee 97 CCA 13.02
3 Rice, Anna-Maria 97 WEN 13.23
4 Pyke, Dakota 97 BOH 13.31
5 Coates, Maddison 97 DIV 13.49
6 Broome, Alona 97 FKN 13.66
7 Pang, Amanda 97 ANW 13.80
8 Quinn, Madelaine 97 DIV 14.29

Event 89 Women 100 Meter Sprint Under 14
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.6
1 Brammer, Bridget 98 JDS 13.48
2 Inchincoli, Natarsha 98 PTN 13.60
3 Fredricsken, Jackie 98 KNA 13.60
4 Owusu-Afriyie, Nana-Adom 99 JDS 13.67
5 Arch, Billie 99 WES 13.78
6 Toso, Alana 98 DIV 13.82
7 O'Donohue, Briana 99 JDS 13.97
8 Zorzovillis, Tiffany 98 JDS 14.08
9 Lawrence, Samantha 98 JDS 14.43

http://protrack.easyforumlive.com

3 800m on Mon Feb 28, 2011 1:19 pm

Admin

avatar
Admin
Admin
Event 167 Men 800 Meter Run Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Geraghty, Shaun 93 BYM 1:54.72
2 Patterson, Josh 93 CDN 1:54.83
3 Eastwell, Luke 93 QLD 1:54.95
4 Hardham, Tom 92 OLM 1:55.38
5 Whitehead, Rick 93 AWA 1:55.64
6 Lottering, Milaan 93 FKN 1:57.60
7 Kuol, John 93 OLX 1:59.14
-- Beer, Matthew 93 KNA DNS

Event 168 Men 800 Meter Run Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Harik, Timas 94 STK 1:56.37
2 Ovett, Freddy 94 OLM 1:56.78

3 West, Joshua 94 STK 1:57.88
4 Prowse, Simon 94 KNA 1:58.24
5 Mickelburough, Keeden 94 ATE 1:58.31
6 Hawkins, Mitchell 94 OLM 2:00.17
7 Sholakis, Matthew 94 DIV 2:00.24
8 Stuart, Kirby 94 SAN 2:02.77


http://protrack.easyforumlive.com

4 200m on Mon Feb 28, 2011 1:21 pm

Admin

avatar
Admin
Admin
Event 216 Men 200 Meter Sprint Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.5
1 Brusnahan, Michael 93 SA 21.85
2 Rassool, Kevin 92 DAC 22.13
3 Vine, James 92 OLM 22.20
4 Mckemmish, Kieryn 93 SBE 22.75
5 Fleming, Radel 93 SAN 22.92
6 Fleming, Jordan 93 SAN 23.40
7 Nolan, Darcy 93 GLG 23.51
-- Cornelius, Thomas 92 BOH DNS

Event 217 Women 200 Meter Sprint Under 20
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Wind: -0.6
1 Bunevicius, Kayla 92 KNA 25.03
2 Green, Ellia 93 GHY 25.45
3 Adamson, Kaitlin 93 FKN 26.12
4 Brennan, Catherine 92 DIV 27.05
5 Taylor, Nicole 93 EKA 27.61
6 Fisher, Tarryn 93 KSB 28.41

Event 218 Men 200 Meter Sprint Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.3
1 Frawley, Thomas 94 OLX 22.49
2 Bertacco, Matthew 94 STK 22.49
3 Johns, Will 94 EMH 22.90
4 Fernando, Jeremy 94 SAN 23.05
5 Skok, Jordan 94 CHI 23.39
6 Waterworth, Brady 94 CCA 23.61
7 Howse, Nathan 94 WOD 23.61
8 McLaurin, Harry 94 EAG 23.65

Event 219 Women 200 Meter Sprint Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Wind: -1.2
1 Taylor, Sophie 95 EAG 24.52
2 Brennan, Monica 94 DIV 24.56
3 Byrne, Angela 94 SCA 25.07
4 Robertson, Adelaide 94 GHY 26.13
5 Morris, Miranda 94 ANW 26.58
6 Tunnecliffe, Maree 94 DAC 27.16
7 Spinks, Lu-Wei 94 NSW 27.50
-- Meade, Monique 94 MEN DNS

Event 220 Men 200 Meter Sprint Under 17
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.0
1 Lane, Harrison 95 OLM 23.37
2 Roubin, Harrison 95 OLM 23.42
3 McDonald, Patrick 95 SAN 23.46
4 Coumaros, Conrad 95 DAC 23.82
5 Farnan, Sean 95 GHY 23.93
6 Marsh, Linden 95 DIV 24.07
7 O'Sullivan, Lucus 95 OLX 24.37
8 Attwood, Joshua 95 EKA 24.68

Event 221 Women 200 Meter Sprint Under 17
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Wind: -1.1
1 Singh, Tavleen 95 NSW 25.07
2 Burkitt, Brittany 95 ANW 25.29
3 Buchanan, Sarah 95 FKN 26.23
4 Gador, Naomi 95 CHI 26.56
5 Domaschenz, Nadia 95 EKA 27.68
6 Oloughlin, Rachel 95 SCA 28.24

Event 222 Men 200 Meter Sprint Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.1
1 La Greca, Marcus 96 GHY 23.62
2 Byron, Christopher 96 EMH 23.85
3 Browne, Spencer 96 KNA 23.96
4 Dsilva, Evander 96 CCA 24.04
5 Woodgate, Mathew 96 DAC 24.23
6 Davy, James 96 BOH 24.93
-- Pryse, Blake 96 BYM DNS
-- Gladman, Jimmie 96 DAC DNS

Event 223 Women 200 Meter Sprint Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.7
1 Basic, Hana 96 ANW 25.78
2 Galagher, Samantha 96 DAC 26.18
3 Whitford, Carlie 96 EAG 26.55
4 Russo, Lauren 96 ATE 26.57
5 Sharp, Madison 96 WES 26.63
6 Doggett, Renee 96 CDN 26.92
7 Schultz, Courtney 96 EAG 27.29
8 Abrehart, Toni 96 KNA 27.61

Event 224 Men 200 Meter Sprint Under 15
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -1.2
1 Mullett, Michael 97 EMH 23.71
2 Dupre, Daniel 97 EMH 24.32
3 Long, Zack 97 CHI 24.52
4 Franco, Adam 97 ATE 24.61
5 Rowlatt, Luke 97 BYM 26.08
6 Wilmot, Zachary 97 JDS 26.56
7 Shaw, Jack 97 WEN 26.65
8 Taylor, Jonathan 97 JDS 28.29

Event 225 Women 200 Meter Sprint Under 15
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Wind: -1.7
1 Davis, Mikaela 97 KNA 26.52
2 Bailey, Karlee 97 CCA 27.04
3 Pyke, Dakota 97 BOH 27.10
4 Coates, Maddison 97 DIV 27.59
5 McAdam, Hilary 97 COL 27.83
6 Quinn, Madelaine 97 DIV 28.70

Event 226 Men 200 Meter Sprint Under 14
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.4
1 Jonker, Marcel 98 JDS 25.78
2 Beadman, Mackenzie 98 JDS 26.64
3 Doherty, Bryleigh 98 JDS 26.87
4 Debicki, Konrad 98 AWA 27.40
5 Wilson, Thomas 98 PTN 27.72
6 Wilson, Lachlan 98 OLX 28.84
7 Nicolussi, Kyle 99 JDS 29.00
8 Holland, Jake 99 WEL 29.24

Event 227 Women 200 Meter Sprint Under 14
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.3
1 Billings, Sarah 98 RUY 27.35
2 Arch, Billie 99 WES 27.40
3 Brammer, Bridget 98 JDS 27.56
4 Toso, Alana 98 DIV 27.86
5 Fredricsken, Jackie 98 KNA 28.09
6 O'Donohue, Briana 99 JDS 28.26
7 Inchincoli, Natarsha 98 PTN 28.63
-- Condon, Phoebe 98 BOH DNS

http://protrack.easyforumlive.com

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum