PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Maiden Rosebery Gift for Brandon Clark at the 2017 Rosebery Carnival
Today at 10:32 am by Admin

» Ararat Results
Yesterday at 9:57 am by SANCHEZ

» Ararat Gift
Fri Dec 15, 2017 10:56 pm by timrosen35

» Multiple NAPS lead to anything?
Thu Dec 14, 2017 10:01 am by DDog

» Pro running right on track
Thu Dec 14, 2017 9:26 am by youngy

» Brighton Open Gift
Wed Dec 13, 2017 9:00 am by safrican

» Queanbeyan Gift overcomes small field and lower prizes, produces exciting final
Wed Dec 13, 2017 7:32 am by Admin

» Brighton (SAAL) HANDICAPS - 17th Dec 2017
Tue Dec 12, 2017 2:28 pm by Admin

» Brian Wilson rewarded for going the extra distance (PreBay Gift review)
Tue Dec 12, 2017 10:35 am by Admin

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Hunter Track Classic RESULTS - Sat 18th Jan 2014

Hunter Track Classic RESULTS - Sat 18th Jan 2014

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

Admin

avatar
Admin
Admin
Hunter Track Classic 2014 - 18/01/2014                  
                   Athletics Australia National Series                    
                      Hunter Sports Centre, Glendale                      

Women 100 Metre Dash
============================================================================
         11.35  CGA Commonwealth Games A                                  
         11.42  CGB Commonwealth Games B                                  
   Name               Age Team                    Finals        Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
 1 Wearne, Christine   27 Nsw                      12.13        -1.3      
 2 Hubbard, Kendra     25 Vic                      12.26        -1.3      
 3 Basic, Hana         18 Vic                      12.32        -1.3      
 4 Taddeo, Abbie       20 Nsw                      12.50        -1.3      
 5 Gill, Rasvinder     30 Nsw                      12.62        -1.3      
 6 Angel, Tara         17 Nsw                      12.82        -1.3      
 7 O'Grady, Gabriella  17 Nsw                      12.85        -1.3      
 8 Jenkins, Dominica   25 Nsw                      12.93        -1.3


                 
Men 100 Metre Dash A RACE
============================================================================
         10.18  CGA Commonwealth Games A                                  
         10.23  CGB Commonwealth Games B                                  
   Name               Age Team                    Finals        Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
 1 Boylett, Nicholas   28 Qld                      10.83        -1.3      
 2 Hartmann, Alexande  21 Qld                      10.86        -1.3      
 3 Bedford, Ryan       19 Qld                      11.06        -1.3      
 4 Keita, Bangalie     28 Nsw                      11.14        -1.3      
 5 Wood, Matthew       17 Nsw                      11.23        -1.3      
 6 Jaworski, Benjamin  21 Nsw                      11.59        -1.3



               Men 100 Metre Dash B RACE                                                                   1 Baskin, Robbie      25 Nsw                      11.17        -2.2      
 2 Mispelhorn, Ben     23 Qld                      11.25        -2.2      
 3 Pateman, Mitchell   21 Nsw                      11.39        -2.2      
 4 White, Ed           41 Nsw                      11.53        -2.2      
 4 Odede, Sam          41 Nsw                      11.53        -2.2      
 6 Cranston, Kyle      22 Other                    11.56        -2.2      
 7 Harris, Matthew     25 Nsw                      11.70        -2.2      
 8 Stein, Jake         20 Nswis                    11.72     -2.2
 
                 
Women 200 Metre Dash
============================================================================
         23.05  CGA Commonwealth Games A                                  
         23.40  CGB Commonwealth Games B                                  
   Name               Age Team                    Finals        Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
 1 Stanwell, Sophie    23 Nswis                    23.98        -1.6      
 2 Wearne, Christine   27 Nsw                      24.43        -1.6      
 3 McCann, Shannon     26 WA                       24.50        -1.6      
 4 Hubbard, Kendra     25 Vic                      24.54        -1.6      
 5 Singh, Tavleen      19 Nsw                      24.84        -1.6      
 6 O'Grady, Gabriella  17 Nsw                      25.90        -1.6      
 7 Muller, Esther      25 Nsw                      26.08        -1.6      
 

   
Men 200 Metre Dash
============================================================================
         20.40  CGA Commonwealth Games A                                  
         20.70  CGB Commonwealth Games B                                  
   Name               Age Team                    Finals        Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
 1 Boylett, Nicholas   28 Qld                      21.39        -1.6      
 2 Hartmann, Alexande  21 Qld                      21.70        -1.6      
 3 Kermond, James      18 Nsw                      21.76        -1.6      
 4 Bedford, Ryan       19 Qld                      21.80        -1.6      
 5 Beck, Alex          22 Qas                      21.89        -1.6      
 6 Tassell, Joshua     22 Nsw                      22.25        -1.6      
 7 Wood, Matthew       17 Nsw                      22.36        -1.6


               
 Women 400 Metre Run
=======================================================================
         51.60  CGA Commonwealth Games A                              
         52.35  CGB Commonwealth Games B                              
   Name               Age Team                    Finals        Points
=======================================================================
Finals                                                                
 1 Sargent, Caitlin    22 Qld                      53.86              
 2 Rubie, Anneliese    22 Other                    54.00              
 3 Blakey, Molly       17 Nsw                      54.85              
 4 de la Motte, Abbey  20 Tasmania                 55.49              
 5 Keir, Alicia        23 Nsw                      55.55              
 6 Klein, Sara         20 Nsw                      56.17              
 7 Bartholomew, Alexa  20 Nsw                      56.60              
 8 Jenkins, Elizabeth  27 Nsw                      56.75              
 9 Van Der Waal, Beth  26 Qld                      57.26    


           
 Men 400 Metre Dash
=======================================================================
         45.30  CGA Commonwealth Games A                              
         45.85  CGB Commonwealth Games B                              
   Name               Age Team                    Finals        Points
=======================================================================
Finals                                                                
 1 McNamara, William   21 Nsw                      47.41              
 2 Lawson-Matthews, D  20 Vic                      47.69              
 3 Haggie, Richard     28 Nsw                      48.19              
 4 Horenko, Lewis      23 Nsw                      48.22              
 5 Chevalley, Joel     19 Nsw                      48.25              
 6 Moore, Alex         17 Nsw                      49.00              
 7 Brandwood, Danny    32 Nsw                      49.12              
 8 Smith, Raymond      22 Nsw                      49.38              
 9 Mooney, Matthew     23 Nsw                      49.56



Women 800 Metre Run
=======================================================================
1:59.35 CGA Commonwealth Games A
2:02.10 CGB Commonwealth Games B
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 McGowan, Brittany 23 Qld 2:04.75
2 Katsanevakis, Kath 26 Vic 2:05.43
3 Kelly, Rosie 25 SA 2:07.18
4 Platten, Alice 29 Vic 2:08.14
5 Atthow, Margie 30 Qld 2:08.51
6 Young, Kelly 30 Nsw 2:08.64
7 Cubis, Joanna 27 Nsw 2:10.76
8 Brady, Tia 22 Nsw 2:12.21
9 Rule, Natalie 18 Vic 2:13.34
10 Tape, Alina 17 Nsw 2:14.49
-- Hunt, Emma 22 Nsw DNF
-- O'Carroll, Tia 20 Nsw DNF



Men 800 Metre Run A RACE
=======================================================================
1:46.20 CGA Commonwealth Games A
1:47.35 CGB Commonwealth Games B
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Toohey, Nicholas 26 Qld 1:47.97
2 Mathas, Brad 21 Nzl 1:49.17
3 West, Jared 26 Nsw 1:49.34
4 Harik, Timas 20 Vic 1:49.37
5 Thomas, Tristan 28 Act 1:49.87
6 Watkins, Bryce 23 SA 1:50.82
7 Thompson, Mitchell 19 Vic 1:52.72
8 Pettigrew, Alex 22 Nsw 1:56.41
9 Sutton, Dominic 23 Vic 1:56.72
-- Bromley, Nicholas 31 Nsw DNF



Men 800 Metre Run B RACE
=======================================================================
1:46.20 CGA Commonwealth Games A
1:47.35 CGB Commonwealth Games B
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Kenny, Mark 21 Qld 1:51.52
2 Griffith, Cameron 18 Nsw 1:51.80
3 Plummer, Adrian 23 Qld 1:52.08
4 Gusman, Jordan 20 Nsw 1:52.09
5 Collett, Jack 17 Nsw 1:52.31
6 Cohen, Mason 18 Nsw 1:52.38
7 Beadman, Jesse 21 Nsw 1:55.11
8 Seal, Alexander 18 Nsw 1:56.10
9 Brown, Jason 24 Nsw 1:57.98
-- Bradney, David 25 Nsw DNF



Women 1500 Metre Run
=======================================================================
4:07.00 CGA Commonwealth Games A
4:10.75 CGB Commonwealth Games B
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 McKnight, Kaila 28 Vis 4:09.87 CGB
2 Duncan, Melissa 24 Vic 4:09.98 CGB
3 Crowe, Laura 27 Ireland 4:11.49
4 Hetherington, Kell 25 Vis 4:14.11
5 Laman, Anna 19 Nsw 4:19.55
6 Wellings, Eliose 32 Nsw 4:22.23
7 Delaney, Bridey 25 Nsw 4:22.81
8 Powell, Courtney 19 Vic 4:23.39
9 Powell, Laura 15 Vic 4:24.99
10 Davies, Rose 15 Nsw 4:31.52
11 Lord, Arianna 17 Nzl 4:31.68
12 Augustine, Emily 17 Nsw 4:33.17
13 Witchard, Melinda 28 Nsw 4:36.42
-- Wassall, Georgia 18 Nsw DNF


Men 3000 Metre Run
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Batt, Kevin 23 Nsw 7:57.11
2 Robinson, Paul 23 Ireland 7:58.56
3 Wright, Joshua 23 Nswis 8:05.13
4 Hanrahan, Mark 29 Ireland 8:05.73
5 Saunders, Philo 38 Act 8:09.40
6 Hansen, James 21 Nsw 8:11.38
7 Fawthorpe, Tom 24 Vic 8:17.78
8 McDonald, Morgan 18 Nsw 8:20.21
9 Hunter, Charlie 18 Nswis 8:20.34
10 Connor, James 22 Nsw 8:21.46
11 Cox, Matthew 24 Nsw 8:22.42
12 Roeger, Michael 26 Sasi 8:24.53
13 Gebreselassie, Dejen 21 Nsw 8:39.20
14 Walters, Guy 20 Nsw 8:40.49
15 Williams, Hugh 22 Nsw 8:40.85
-- Casey, Ronan 23 Nsw DNF
-- Abdi, Youcef 37 Nswis DNF

http://protrack.easyforumlive.com

oldman


ProTrack A Grader
ProTrack A Grader
Too much partying from the Bay Sheff winner In the B race running 2nd in slow time

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum