PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» VAL CALENDAR 2017/2018
Today at 4:03 pm by youngy

» 2018 BUNBURY GIFT
Tue Aug 08, 2017 10:33 am by AussiePro

» Bridge of Allan Highland Games
Mon Aug 07, 2017 3:08 pm by JH

» Stand Up Comedy debut
Wed Aug 02, 2017 3:16 pm by youngy

» St Andrews (Scotland)
Tue Aug 01, 2017 11:42 am by JH

» Mull Highland Games.
Fri Jul 28, 2017 1:57 pm by JH

» Regular VAL runner picked in U/18 Vic Metro AFL team to play WA
Wed Jul 26, 2017 10:16 pm by Willo the Whisp

» Airth(Scotland)
Sun Jul 23, 2017 9:09 am by JH

» Vale.. John Stoney John passed away last wednesday and his funeral will be held today in Albury
Fri Jul 21, 2017 12:50 pm by Jack Stoney

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Zatopek Results

Zatopek Results

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Zatopek Results on Thu Dec 09, 2010 9:07 pm

youngy

avatar
Admin
Admin
I believe it was a wet track, little wind & about 19 degrees in Melbourne for the Zatopek meet.


Men's 400m Open
1 Andrew Boudrie VIC 48.03
2 Nelson Stone PNG 48.32
3 Michael Beltrame VIC 48.36
4 Ian Dewhurst NSW 49.03
5 Lachlan Taylor VIC 49.94
6 Nathan McConchie VIC 50.69

Women 600 metres Open
1 Tamsyn Lewis VIC 1:27.77
2 Caitlin Pincott QLD 1:29.22
3 Alice Platten VIC 1:30.16
4 Kelly McGinnity WA 1:31.26
5 Salome Dell PNG 1:32.44
6 Betty Burua PNG 1:32.45
7 Alexandra Bulic VIC 1:36.71

Men 800 metres Open
1 Matt Hammond NSW 1:50.17
2 Edward Vining VIC 1:50.57
3 James Boden SA 1:50.85
4 Robert Killmier SA 1:51.10
5 Andrew Giam VIC 1:51.33
6 Matthew Ferber SA 1:51.72
7 Thomas Beard TAS 1:52.40
8 Nick Bromley NSW 1:52.72

Women 1500 metres Open
1 Kaila McKnight VIC 4:18.74
2 Bridey Delaney NSW 4:19.61
3 Katelyn Simpson QLD 4:22.38
4 Kelly Hetherington VIC 4:23.52
5 Erica Fountain VIC 4:24.16
6 Melanie Daniels TAS 4:26.93
7 Sianne Toemoe NSW 4:31.73
8 Emma Dick QLD 4:32.56
9 Andrea Ilakovac ACT 4:36.06
10 Selma Kajan NSW 4:36.41
11 Lisa Stanton-Smith VIC 4:37.13
12 Daina Surka NSW 4:44.77

Men 1500 metres Open
1 Nicholas Toohey QLD 3:40.41
2 James Nipperess NSW 3:41.60
3 James Kaan NSW 3:43.76
4 Grant Page TAS 3:44.88
5 Daniel Clark VIC 3:45.58
6 Paul Hoffman NSW 3:46.69
7 Adrian Plummer QLD 3:47.39
8 Philo Saunders ACT 3:48.69
9 Matthew Hawke QLD 3:49.11
10 Marc See WA 3:49.57
11 Tyson Popplestone VIC 3:49.79
12 Brett Tingay NZ 3:50.22
13 Matt Inglis Fox QLD 3:50.91
14 Kyle Martin-Alcaide VIC 3:52.24
15 Tim Norton VIC 3:59.22
-- Nick Bromley NSW DNF

Men 3000 metres A Under 20
1 Brett Robinson ACT 8:04.22
2 Aaron Pulford NZ 8:11.36
3 Cameron Greaves NZ 8:12.53
4 Joshua Wright NSW 8:21.26
5 Sam McEntee WA 8:21.65
6 Todd Wakefield NSW 8:22.64
7 Kevin Batt NSW 8:22.89
8 Jordan Williamsz VIC 8:25.58
9 Patrick Smith TAS 8:25.71
10 Alexander Rose QLD 8:26.25
11 Glen Yarham QLD 8:26.54
12 David Ricketts NSW 8:29.01
13 Rhys Jones SA 8:29.11
14 Jack Curran QLD 8:30.50
15 Luke Hargreaves SA 8:31.18
16 Harry Smithers VIC 8:31.54
17 Hugh Williams NSW 8:31.82
18 Jacob Cocks SA 8:32.12
19 Milaan Lottering VIC 8:36.64
20 Joshua Tedesco WA 8:38.00
21 Ethan Heywood WA 8:44.79
22 Ryan Geard VIC 8:46.57
23 Francis Torok NSW 9:00.13
-- Josh Johnson NSW DNF

Men 3000 metres Steeple Open

1 Daryl Crook QLD 9:07.85
2 Jordan Nelson VIC 9:19.23
3 Jonathan Dillon VIC 9:32.78
4 Kevin Craigie VIC 9:42.62
-- Peter Nowill QLD DNF
-- Ryan Christian VIC DNF


Men 10000 metres Open

1 Josphat Menjo KENYA 27:39.80
2 Ben ST Lawrence NSW 28:05.25
3 Bobby Curtis USA 28:08.78
4 Adrian Blincoe NZ 28:25.52
5 Luke Kipkosgei KENYA 28:47.45
6 Liam Adams VIC 28:57.11
7 Collis Birmingham VIC 29:09.26
8 Shawn Forrest VIC 29:16.62
9 Steve Kelly VIC 29:29.12
10 Alan Craigie ACT 29:29.48
11 Russell Dessaix-Chin NSW 29:31.99
12 Courtney Carter NSW 29:38.50
13 Toby Rayner VIC 29:39.75
14 Tim Rowe NSW 29:51.79
15 Luke Hurring NZ 30:08.65
16 Shaun Krawitz VIC 30:11.88
17 Andrew White VIC 30:16.55
18 Bradley Croker NSW 30:26.40
19 Wondwosen Geleta VIC 30:28.42
20 Nathan Hartigan VIC 30:47.41
21 Roberto Busi WA 30:48.78
22 Chris Hartley SA 31:18.41
-- Brenton Rowe VIC DNF
-- Jason Woolhouse VIC DNF
-- Adrian McLean VIC DNF

Women 10000 metres Open
1 Eloise Wellings NSW 32:08.32
2 Lara Tamsett NSW 32:32.02
3 Jessica Trengove SA 34:21.14
4 Kellie Palmer NZ 34:57.96
5 Clare Geraghty QLD 35:02.85
6 Belinda Martin NSW 35:12.83
7 Abigail Bayley VIC 35:14.69
8 Ellie O'Kane VIC 35:56.67
9 Brooke Condon VIC 36:15.40
10 Hannah Flannery ACT 36:31.03
11 Lauren Shelley WA 36:43.43
12 Meredith Cook VIC 37:45.12
-- Fiona Nash VIC DNF


_________________
"Let's Go While We're Young"

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum