PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » SAAL RESULTS » Bay Sheffield Day Two - 28th Dec 2012 RESULTS

Bay Sheffield Day Two - 28th Dec 2012 RESULTS

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Bay Sheffield Day Two - 28th Dec 2012 RESULTS on Sat Dec 29, 2012 9:11 am

Admin

avatar
Admin
Admin
Bay Sheffield Day Two
28th Dec 2012
RESULTS


120m Bay Sheffield
Heat 1
1 B Letton (9.75)
2 T Sanderson-Milera (8.00)
3 T McGuire (6.75)
Time: 13.07

Heat 2
1 D Panizza (8.75)
2 D Hicks (9.75)
Time: 12.89

Heat 3
1 A Foy (8.00)
2 B Koschade (6.75)
3 J Dartnall (9.75))
Time: 13.20

Heat 4
1 J Cibich (7.50)
2 A Saliu (6.50)
3 C Diegan (9.75)
Time: 13.00

Heat 5
1 M Short (8.00)
2 R Camille (9.75)
3 D Dobric (8.50)
Time: 12.80

Heat 6
1 C Unasa (7.75)
2 A Bubner (5.75)
3 C Foley (11.00)
Time: 12.84

Heat 7
1 S Ezard (11.00)
2 E Ware (8.25)
3 T Johnson (9.50)
Time: 12.82

Heat 8
1 A Glorie (8.25)
2 C Watkins (4.25)
3 A Harris (9.00)
Time: 12.81

Heat 9
1 N Angelakos (11.00)
2 S Baird (7.50)
3 S Gill (8.50)
Time: 13.16

Heat 10
1 L Weir (9.25)
2 A Moore (10.00)
3 I Dunmall (8.25)
Time: 13.28

Heat 11
1 J Tiu (9.25)
2 R Hancock (10.25)
3 J Caldow (1.25)
Time: 12.93

Heat 12
1 J Jakeman (7.25)
2 T Bateman (3.75)
3 ?.
Time: 12.71

Heat 13
1 M Eddy (9.25)
2 D Gross (10.50)
3 S Ryder (11.00)
Time: 13.03

Heat 14
1 T Sclanders (7.00)
2 G Ross (11.00)
3 B Lawal (1.00)
Time: 12.94

Heat 15
1 Josh Ross (0.00)
2 O Wurm (7.00)
3 B Clark (10.00)
Time: 12.99

Semi 1
1 J Jakeman (7.25)
2 D Gross (10.50)
3 O Wurm (7.00)
Time: 12.67

Semi 2
1 T Sclanders (7.00)
2 C Unasa (7.75)
3 A Saliu (6.50)
Time: 12.86

Semi 3
1 A Bubner (5.75)
2 A Glorie (8.25)
3 E Ware (8.25)
Time: 12.88

Semi 4
1 D Panizza (8.75)
2 M Eddy (9.25)
3 C Watkins (4.25)
Time: 12.66

Semi 5
1 M Short (8.00)
2 J Tiu (9.25)
3 S Baird (7.50)
Time: 12.67

Semi 6
1 Josh Ross (0.00)
2 S Ezard (11.00)
3 D Hicks (9.75)
Time: 12.81

120m Bay Sheffield FINAL
1 Joshua Ross (0.00)
2 John Jakeman (7.25)
3 Matthew Short (8.00)
4 Dylan Panizza (8.75)
5 Alex Bubner (5.75)
6 Tom Sclanders (7.00)
Time: 12.48




120m Women's Gift
Heat 1
1 K Moore (5.00)
2 L Buckley (12.50)
3 H Orman (7.75)
Time: 14.53

Heat 2
1 S Watts (10.50)
2 A Platten (9.75)
3 R Driscoll (15.00)
Time: 14.80

Heat 3
1 C Wearne (4.25)
2 C Cavouras (9.50)
3 M Howard (7.50)
Time: 14.71

Heat 4
1 G Grigg (10.50)
2 Y Openshaw (13.75)
3 M Letton (14.00)
Time: 14.49

Heat 5
1 N Wright (3.50)
2 B Connolly (7.50)
3 L Edwards (9.50)
Time: 14.67

Heat 6
1 S Mollica (7.25)
2 A Wrench-Doody (1.75)
3 N Inglis (12.00)
Time: 14.62

Heat 7
1 L Mattingly (7.00)
2 A Robb (10.00)
3 E Meich (11.00)
Time: 14.69

Heat 8
1 A Di Paolo (8.00)
2 A Trewartha (11.75)
3 L Foote (6.75)
Time: 14.69

Semi 1
1 G Grigg (10.50)
2 L Buckley ( 12.50)
3 L Mattingly (7.00)
Time: 14.55

Semi 2
1 Y Openshaw (13.75)
2 N Wright (3.50)
3 S Watts (10.50)
Time: 14.64

Semi 3
1 K Moore (5.00)
2 S Mollica (7.25)
3 A Trewartha (11.75)
Time: 14.64

120m Women's FINAL
1 Gemma Grigg WA (10.50)
2 Stephanie Mollica VIC (7.25)
3 Natasha Wright SA (3.50)
4 Katie Moore VIC (5.00)
5 Yasmin Openshaw SA (13.75)
6 Lucy Buckley SA (12.50)
Time: 14.40



120m Under 18's FINAL
1 Lachlan Sheffield (7.50)
2 Matthew Mather (14.75)
3 Lewis Warland ( 9.50)
4 Bray Rafanelli (12.00)
E5 Sam O'Grady (11.50)
E5 Robert Jefferies (12.00)
Time: 12.95
Not entirely sure whether Rafanelli or Jefferies was 4th.




550m Open FINAL

1 Stephen Alexander (44)
2 Jake Stangewitz (50)
3 Kostya Khudoshin (32)
Time: 1-11.??



550m Over 35's FINAL
1 Tom Hecimovic (60)
2 Cameron Yorke (5)
3 Wayne James (58)
Time: ??.??



800m Under 20's FINAL
1 Murlin Every (50)
2 Corey Watkins (45)
3 Tim Earle (25)
Time: 1-58.28




1600m Backmarkers

1 Ben Crawford (135)
2 William McCann (150)
3 Damian Robinson (150)
4 Alex Bacalja (120)
Time: 4-05.82


1600m Women's

1 Courtney Ryder (295)
2 Melissa Lloyd (115)
3 Tasmin McMahon (75)
Time: ??.??



1600m SELECT

1 Rhys Jones (0.00)
2 Michael Marantelli (45)
Missed the rest & the time.



1600m Frontmarkers

1 Tasmin McMahon (270)
2 Richard McMahon (240)
3 Aaron Downes (170)
Time: ??.??




120m Men's Backmarkers Invitation

1 Cole Unasa (7.75)
2 Clay Watkins (4.25)
3 Alex Saliu (6.50)
Time: 12.66



120m Women's Backmarkers Invitation

1 Lynette Mattingly (7.00)
2 Christine Wearne (4.25)
3 Melissa Howard (7.50)
Time: 14.49



Last edited by Admin on Sat Dec 29, 2012 6:26 pm; edited 8 times in total

http://protrack.easyforumlive.com

Guest

avatar
Guest
The Boss

Running Man

avatar
ProTrack Star
ProTrack Star
Time for the 550m was a low 1.11 from what I remember.

S.hill


Going by brays fine form at the after party
I'm gunna say it was Jess rafanelli in the under 18 final

Admin

avatar
Admin
Admin
http://www.saal.org.au/index.php?id=30&meeting=44

All results now posted on SAAL website.

Great work - Peter Brennan & Deb Osmond.

http://protrack.easyforumlive.com

DanYoung


Anyone know how far the winners will be pulled for next season opening?

distance races included?

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum