PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » All Schools Results - Hobart 30/11 to 2/12

All Schools Results - Hobart 30/11 to 2/12

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 All Schools Results - Hobart 30/11 to 2/12 on Sat Dec 01, 2012 7:06 pm

Admin

avatar
Admin
Admin
Domain Athletics Centre - Site License
2012 Australian All Schools Championships
Domain Athletics Centre, Hobart - 30/11/2012 to 2/12/2012

Event 58 Boys 100 Metres Under 18
============================================================================
Name Year Team Finals Wind Points
============================================================================
Final
Wind: + 0.2
1 Joshua Jay 95 NSW 10.73
2 Anas Abu-Ganaba 96 NSW 10.81
3 Anthony Collum 95 NSW 10.82
4 Jesse Usoalli 96 TAS 11.00
5 Lee Forrest 95 VIC 11.08
6 Sam Thomas 95 SA 11.11
7 James Buckley 96 VIC 11.13
8 Patrick Patton 95 QLD 11.25


Event 54 Girls 100 Metres Under 18
============================================================================
Name Year Team Finals Wind Points
============================================================================
Final
Wind: -0.3
1 Hana Basic 96 VIC 11.96
2 Brooke Pires-Parenze 95 WA 11.96
3 Daniela Roman 96 VIC 11.99
4 Hannah Jones 95 NSW 12.14
4 Katrina Hunt 96 NSW 12.14
6 Tavleen Singh 95 NSW 12.19
7 Larissa Chambers 95 QLD 12.23
8 Phoebe-Rose Turton 96 QLD 12.33


Event 67 Boys 400 Metres Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 James Kermond 96 NSW 48.00
2 James Kaluschke 95 QLD 48.62
3 Jay Meaney 95 NSW 49.16
4 Cameron Nicholls 95 ACT 49.30
5 Sean Fitsimmons 95 NSW 49.93
6 Sam Reiser 96 VIC 50.23
7 Ben Robinson 96 TAS 50.50
8 Harrison Long 96 WA 53.27


Event 65 Girls 400 Metres Under 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Amber Rowlandson 96 QLD 56.07
2 Samantha Lind 96 TAS 56.38
3 Georgia Wassall 96 NSW 56.51
4 Tamara Tisdall 95 QLD 56.55
5 Jess Stafford 95 NSW 56.62
6 Emily Lawson 96 VIC 57.77
7 Emily First 95 QLD 58.38
8 Courtney Geraghty 96 NT 59.12



Event 77 Girls 4x100 Metres Relay Under 18
=======================================================
1 VIC 'A' 47.04
1) iman balla 96 2) Hana Basic 96
3) Emily Lawson 96 4) Sophie Taylor 95

2 NSW 'A' 47.26
1) Hannah Jones 95 2) Tavleen Singh 95
3) Rebecca Norton 96 4) Katrina Hunt 96

3 QLD 'A' 48.42
1) Larissa Chambers 95 2) Phoebe-Rose Turton 96
3) Megan Jane Charlton 95 4) Amber Rowlandson 96

4 TAS 'A' 48.49
1) Birgitta Otto 96 2) Samantha Lind 96
3) Ella Scott 95 4) Caitlin Newson 96

5 WA 'A' 48.72
1) Breanna Dixon 96 2) Brooke Pires-Parenze 95
3) Nicole Robinson 97 4) Kelly Marie Smith 97

6 SA 'A' 50.03
1) Rebecca Slimming 95 2) Clarissa Centenara 97
3) Amy McLatchie 97 4) Eilis Noone 96



Event 78 Boys 4x100 Metres Relay Under 18
======================================================
1 NSW 'A' 42.23
1) Joshua Jay 95 2) Anthony Collum 95
3) Anas Abu-Ganaba 96 4) James Kermond 96

2 VIC 'A' 43.11
1) James Buckley 96 2) Ryan Bedford 95
3) Lee Forrest 95 4) Sean Farnan 95

3 QLD 'A' 43.19
1) Patrick Patton 95 2) James Kaluschke 95
3) Sachith Wickramasuriya 96 4) Luke Purdy 96

4 TAS 'A' 43.92
1) George Kamano 95 2) Jesse Usoalli 96
3) Tim Coad 96 4) Jacob Despard 96

5 WA 'A' 43.93
1) Lachlan McDermott 98 2) Jarrod Chandler 96
3) Callum Duffy 97 4) Terrell McKenzie 95

6 NT 'A' 45.69
1) Reuben Dau 96 2) Connor Gibson 96
3) Stuart Duck 96 4) Bradley Yuen 95

-- SA 'A' DQ Rule 170.7
1) Frankie Schinella 95 2) Robert Broadhead 96
3) James Lanthois 95 4) Sam Thomas 95

http://protrack.easyforumlive.com

Admin

avatar
Admin
Admin


Event 55 Boys 100 Metres Under 16
============================================================================
Name Year Team Finals Wind Points
============================================================================
Final
Wind: -1.3
1 Jilven Dias 97 VIC 10.91
2 Trae Williams 97 QLD 11.14
3 Jordan Shelley 98 NSW 11.31
4 Jake Rogers 97 NSW 11.32
5 Michael Hansford 97 VIC 11.37
6 Alex Ford 97 NSW 11.44
7 Calvin Butler-Huddleston 97 ACT 11.53
8 Denis Otim 98 QLD 11.57


Event 53 Girls 100 Metres Under 16
============================================================================
Name Year Team Finals Wind Points
============================================================================
Final
Wind: -0.8
1 Jessica Thornton 98 NSW 12.25
2 Lucy Fitzgerald 97 SA 12.41
3 Audrey Kyriacou 97 NSW 12.50
4 Gabriella O'Grady 97 NSW 12.67
5 Caitlyn Smith 97 QLD 12.82
6 Pavithra Santhiapillai 98 VIC 13.07
7 Jacinta Beecher 98 QLD 13.17
8 Lillian Van Ewyk 98 ACT 13.18


Event 66 Boys 400 Metres Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Jarrod Cullen 97 NSW 49.57
2 Lawrence Upton 97 QLD 49.92
3 Liam Procaccino 97 VIC 50.52
4 Jack Newman 98 NSW 51.54
5 Jorge Samios 98 QLD 51.73
6 Luke Rowlatt 97 VIC 51.76
7 Callum Duffy 97 WA 53.15
-- Matthew Crowe 97 NSW DQ Rule 163.3



Event 64 Girls 400 Metres Under 16
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Molly Blakey 97 NSW 55.12
2 Jessica Thornton 98 NSW 55.65
3 Claudia Nicklason 97 TAS 56.75
4 Hannah Schlecht 98 QLD 57.16
5 Sarah Billings 98 VIC 57.56
6 Ruby Ritchie 97 NSW 57.67
7 Ellie Sanford 97 VIC 58.01
8 Summer Walters 97 WA 58.94



Event 76 Boys 4x100 Metres Relay Under 16
======================================================
1 NSW 'A' 43.29
1) Alex Ford 97 2) Matthew Wood 97
3) Jordan Shelley 98 4) Jake Rogers 97

2 QLD 'A' 43.58
1) Trae Williams 97 2) Denis Otim 98
3) Jordan Csabi 97 4) Luca Cates 97

3 VIC 'A' 43.95
1) Rohan Suri 98 2) Michael Hansford 97
3) Nicholas Milton 97 4) Damon Zethoven 97

4 WA 'A' 45.41
1) Cheyne Cream 97 2) Callum Duffy 97
3) Julian Konle 97 4) Lachlan McDermott 98

5 SA 'A' 45.43
1) Sam Ciappina 97 2) Lewis Warland 97
3) Calern Adams 98 4) Shankar Hogg 98

6 TAS 'A' 45.75
1) Russel Taib 98 2) Joe Randall 97
3) Tyson Singline 97 4) Mitchell Salter 97

7 NT 'A' 47.22
1) Zak Borges Nunes 99 2) Connor Wright 98
3) Jack Stevens 97 4) Lope Goidubu 99

-- ACT 'A' DQ Rule 170.7
1) Nathan McNab 97 2) Jethro Heathwood 98
3) Alex Nguyen 97 4) Calvin Butler-Huddleston 97



Event 75 Girls 4x100 Metres Relay Under 16
======================================================
1 NSW 'A' 47.00
1) Gabriella O'Grady 97 2) Molly Blakey 97
3) Jessica Thornton 98 4) Audrey Kyriacou 97

2 SA 'A' 48.91
1) Lucy Fitzgerald 97 2) Casey Donehue 97
3) Erin Simister 97 4) Tayla Philis 97

3 VIC 'A' 49.24
1) Pavithra Santhiapillai 98 2) Maddie Coates 97
3) Sarah Fitt 97 4) Sarah Billings 98

4 QLD 'A' 49.61
1) Jacinta Beecher 98 2) Hannah Schlecht 98
3) Caitlyn Smith 97 4) Summer Johnson 97

5 WA 'A' 51.07
1) Abigail Dargan 98 2) Nicole Robinson 97
3) Emily Cowden 98 4) Katherine Sparrow 97

6 ACT 'A' 51.40
1) Alison McKinlay 97 2) Olivia Fogarty 98
3) Annabel Laing 98 4) Lara Sinclair 97

7 TAS 'A' 51.46
1) Lauren Steel 97 2) Maddy Scott 97
3) Caitlin Stalker 97 4) Lilly Castle 97

8 NT 'A' 53.91
1) Stephanie Taylor 98 2) Anna Fawcett 97
3) Luwana Waianga 99 4) Lucy Quinlan 98

http://protrack.easyforumlive.com

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum