PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» VAL CALENDAR 2017/2018
Yesterday at 4:03 pm by youngy

» 2018 BUNBURY GIFT
Tue Aug 08, 2017 10:33 am by AussiePro

» Bridge of Allan Highland Games
Mon Aug 07, 2017 3:08 pm by JH

» Stand Up Comedy debut
Wed Aug 02, 2017 3:16 pm by youngy

» St Andrews (Scotland)
Tue Aug 01, 2017 11:42 am by JH

» Mull Highland Games.
Fri Jul 28, 2017 1:57 pm by JH

» Regular VAL runner picked in U/18 Vic Metro AFL team to play WA
Wed Jul 26, 2017 10:16 pm by Willo the Whisp

» Airth(Scotland)
Sun Jul 23, 2017 9:09 am by JH

» Vale.. John Stoney John passed away last wednesday and his funeral will be held today in Albury
Fri Jul 21, 2017 12:50 pm by Jack Stoney

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Terang Marks

Terang Marks

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Terang Marks on Tue Nov 23, 2010 11:36 am

JH

avatar
Expert
Expert
VAL - Handicap List
Meeting TER10 TERANG ATHLETIC CLUB 28/11/10
EventNo 28 70m Open Distance 70 Starts 12:45
Athlet GivenName Surname Of Handicap
7168 Stephen LANDERS GLEN IRIS 2.75
1947 Cam DUNBAR RINGWOOD EAST 3.5
2907 Paul TANCREDI OAK PARK 3.75
6219 Craig ROLLINSON WARRAGUL 4
2341 Nathan FOX SOLDIERS HILL 4.25
2637 Douglas GREENOUGH EAST BENTLEIGH 4.5
5892 Gary MONGTA GEELONG 4.5
6688 Mitch TAYLOR WARRENHEIP 5
6652 Jason SHEPHERD FERNTREE GULLY 5
6648 Lauchlan DALGLEISH ARARAT 5
6672 Daniel PAGNOCCOLO WERRIBEE 5
1963 Shane EZARD TORQUAY 5.25
7086 Simon MENZ BUNINYONG 5.25
6653 Michael LANDERS GLEN IRIS 5.25
6416 Augustine CARTY-COWLING WEST FOOTSCRAY 5.25
5459 Andrew FLANAGAN EAST RINGWOOD 5.25
2040 Mark HIGNETT GEELONG WEST 5.25
6227 Troy KENNY DERRIMUT 5.5
5604 Nick MAGREE MITCHAM 5.75
6507 Jack DOOLEY MENTONE 6
5942 Matthew SHIEL NORTH BALWYN 6
3241 Shane CRADDOCK COLAC 6.5
7079 Rhys PARKINSON MELTON SOUTH 6.75
0104 Marcus COOPER ARARAT 6.75
6087 Matthew MIFSUD COBURG 7.5
0162 Todd IRELAND WARRANWOOD 7.5
0096 Brendan BOYLE BERWICK 8.75
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 8.75
6665 Sarah BLIZZARD ARARAT 10.5
6666 Julia BOATMAN CROWLANDS 10.5
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 11.5
5904 George SAOUMA RICHMOND 12
6582 Sara KERSTEN-MURPHY WAURN PONDS 12.5
5318 Chris LIVITSANOS INVERMAY 14
6713 Nathan LIVITSANOS 999
6692 Tyson CARR 999

EventNo 29 120m Terang Gift Distance 120 Starts 2:15
Athlet GivenName Surname Of Handicap
1714 Adrian MOTT HAWTHORN 3.5
7168 Stephen LANDERS GLEN IRIS 4.5
6686 Chris KANGARS WANDANA HEIGHTS 5
2907 Paul TANCREDI OAK PARK 5.75
5956 Bros KELLY TYABB 6
2637 Douglas GREENOUGH EAST BENTLEIGH 6.5
1947 Cam DUNBAR RINGWOOD EAST 6.75
6672 Daniel PAGNOCCOLO WERRIBEE 7
6648 Lauchlan DALGLEISH ARARAT 7
6447 Sean LAW MOOROOLBARK 7
1035 Damien BYRNE MALVERN 7
6652 Jason SHEPHERD FERNTREE GULLY 7
5892 Gary MONGTA GEELONG 7.25
6416 Augustine CARTY-COWLING WEST FOOTSCRAY 7.25
6688 Mitch TAYLOR WARRENHEIP 7.5
6219 Craig ROLLINSON WARRAGUL 8
6507 Jack DOOLEY MENTONE 8
5604 Nick MAGREE MITCHAM 8.25
3017 Adam PARKES CAMBERWELL 8.25
5742 Adam COOTE ELWOOD 8.25
2341 Nathan FOX SOLDIERS HILL 8.5
6227 Troy KENNY DERRIMUT 8.5
7086 Simon MENZ BUNINYONG 9
5942 Matthew SHIEL NORTH BALWYN 9.25
6186 Nick HOWARD TULLAMARINE 9.75
2040 Mark HIGNETT GEELONG WEST 10
0104 Marcus COOPER ARARAT 10
1963 Shane EZARD TORQUAY 10
5459 Andrew FLANAGAN EAST RINGWOOD 10
6200 Eric SAPAC GLADSTONE PARK 10.25
0257 Robert LEHMANN INVERMAY PARK 10.25
0752 Rodney MATHEWS BUNINYONG 10.5
6087 Matthew MIFSUD COBURG 10.5
3241 Shane CRADDOCK COLAC 10.5
1224 Darren WHITTAKER MORDIALLOC 12
0162 Todd IRELAND WARRANWOOD 12.75
7095 Jay BLAKE PRESTON 13.25
0096 Brendan BOYLE BERWICK 14.75
5318 Chris LIVITSANOS INVERMAY 16.5
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 17
6713 Nathan LIVITSANOS 999
6692 Tyson CARR 999

EventNo 30 120m Women's/Veterans Distance 120 Starts 1:10
Athlet GivenName Surname Of Handicap
6652 Jason SHEPHERD FERNTREE GULLY 1
0257 Robert LEHMANN INVERMAY PARK 3.25
0162 Todd IRELAND WARRANWOOD 5
0104 Marcus COOPER ARARAT 5.5
0096 Brendan BOYLE BERWICK 9
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 9
5425 Tom HECIMOVIC NEWPORT 9
3343 Stephanie MOLLICA ESSENDON 11.25
6665 Sarah BLIZZARD ARARAT 14
6666 Julia BOATMAN CROWLANDS 14
5904 George SAOUMA RICHMOND 14.25
5735 Richard WEARMOUTH TERANG 15.5
3365 Patricia FOX SOLDIERS HILL 16
1961 Narelle LEHMANN INVERMAY PARK 16
6582 Sara KERSTEN-MURPHY WAURN PONDS 16
6660 Sophie BOOTH BROWN HILL 16
0287 Stephen BAIRD STAWELL 18
0296 Craig LANCASTER DONVALE 20
5991 Megan McMAHON NORTH SUNSHINE 21
3277 Gary MAHON MALVERN EAST 25
0322 Rick DUNBAR WONGA PARK 25
1527 Jessica O'CALLAGHAN MARIBYRNONG 25
2238 Elissa WARD PRESTON 29.5
3025 Joanne JOJKITY SOUTH YARRA 30

EventNo 31 400m Open Distance 400 Starts 3:20
Athlet GivenName Surname Of Handicap
6686 Chris KANGARS WANDANA HEIGHTS 12
2907 Paul TANCREDI OAK PARK 18
5956 Bros KELLY TYABB 18
6653 Michael LANDERS GLEN IRIS 20
0752 Rodney MATHEWS BUNINYONG 20
5742 Adam COOTE ELWOOD 20
6648 Lauchlan DALGLEISH ARARAT 20
5604 Nick MAGREE MITCHAM 20
6688 Mitch TAYLOR WARRENHEIP 20
2637 Douglas GREENOUGH EAST BENTLEIGH 21
1947 Cam DUNBAR RINGWOOD EAST 22
6507 Jack DOOLEY MENTONE 22
6200 Eric SAPAC GLADSTONE PARK 22
1963 Shane EZARD TORQUAY 23
1495 Michael MARANTELLI TULLAMARINE 23
2341 Nathan FOX SOLDIERS HILL 24
5576 Alexander BACALJA BLACK ROCK 24
3017 Adam PARKES CAMBERWELL 24
6219 Craig ROLLINSON WARRAGUL 25
5942 Matthew SHIEL NORTH BALWYN 25
7086 Simon MENZ BUNINYONG 25
2604 Arron DOWNES AIRPORT WEST 25
1994 Neil BRENNAN BRIGHTON 27
7079 Rhys PARKINSON MELTON SOUTH 29
0448 Evan KING ALFREDTON 29
5517 Carl NEILL SOUTH GEELONG 30
5459 Andrew FLANAGAN EAST RINGWOOD 32
1581 Matthew SANDILANDS NORTH MELBOURNE 34
2146 Mark HOWARD MITCHAM 36
2022 David PAGE ELSTERNWICK 36
0128 Steven TILBURN PARKVILLE 38
6186 Nick HOWARD TULLAMARINE 39
7095 Jay BLAKE PRESTON 40
3023 Brendan O'BRIEN FOREST HILL 40
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 44
0546 Martin BARROW BLACK ROCK 47
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 50
2345 Alan DINSDALE BRIGHTON EAST 53
5425 Tom HECIMOVIC NEWPORT 56
5318 Chris LIVITSANOS INVERMAY 57
5521 Dennis HUGHES BRAYBROOK 80

EventNo 32 300m Women's/Veterans Distance 300 Starts 2:45
Athlet GivenName Surname Of Handicap
0257 Robert LEHMANN INVERMAY PARK 3
0752 Rodney MATHEWS BUNINYONG 3
0448 Evan KING ALFREDTON 4
0162 Todd IRELAND WARRANWOOD 12
6650 Peter COWELL BENDIGO 15
0104 Marcus COOPER ARARAT 15
2175 Peter O'DONNELL BUNINYONG 16
2022 David PAGE ELSTERNWICK 18
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 19
0546 Martin BARROW BLACK ROCK 21
5904 George SAOUMA RICHMOND 23
0128 Steven TILBURN PARKVILLE 24
3343 Stephanie MOLLICA ESSENDON 25
2345 Alan DINSDALE BRIGHTON EAST 27
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 28
5318 Chris LIVITSANOS INVERMAY 29
6660 Sophie BOOTH BROWN HILL 30
6665 Sarah BLIZZARD ARARAT 30
6666 Julia BOATMAN CROWLANDS 30
5425 Tom HECIMOVIC NEWPORT 32
0096 Brendan BOYLE BERWICK 32
5735 Richard WEARMOUTH TERANG 34
1961 Narelle LEHMANN INVERMAY PARK 37
3365 Patricia FOX SOLDIERS HILL 38
0287 Stephen BAIRD STAWELL 42
0923 Les WILLIAMS HUNTINGDALE 44
0296 Craig LANCASTER DONVALE 47
5991 Megan McMAHON NORTH SUNSHINE 50
5521 Dennis HUGHES BRAYBROOK 54
3277 Gary MAHON MALVERN EAST 57
0322 Rick DUNBAR WONGA PARK 59
1527 Jessica O'CALLAGHAN MARIBYRNONG 63
6177 Gary BLAKE WEST PRESTON 63
0254 Terry MCGARITY BRAYBROOK 64
2238 Elissa WARD PRESTON 66
1555 Terry ARUNDELL CAMBERWELL 73
3025 Joanne JOJKITY SOUTH YARRA 87

EventNo 33 800m Open Distance 800 Starts 12:30
Athlet GivenName Surname Of Handicap
5742 Adam COOTE ELWOOD 20
1495 Michael MARANTELLI TULLAMARINE 26
3114 Corey LAWSON CLAYTON 30
6023 Mark ANDREWS NARRE WARREN 36
2604 Arron DOWNES AIRPORT WEST 40
6200 Eric SAPAC GLADSTONE PARK 40
1994 Neil BRENNAN BRIGHTON 40
6671 Corey HEARD ARARAT 40
5576 Alexander BACALJA BLACK ROCK 44
2317 Matthew MCDONOUGH HIGHTON 50
6433 Ian BURROWS ELWOOD 50
1581 Matthew SANDILANDS NORTH MELBOURNE 58
2163 Brendan LIDDICOAT NORTH ESSENDON 64
3023 Brendan O'BRIEN FOREST HILL 68
2022 David PAGE ELSTERNWICK 70
0832 Sean QUILTY VERMONT 74
5517 Carl NEILL SOUTH GEELONG 74
0183 Mark HIPWORTH HUGHESDALE 74
2177 Paul OGILVIE NEWTOWN 90
2175 Peter O'DONNELL BUNINYONG 90
1308 Mark BOXER HAMLYN HEIGHTS 90
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 90
1254 Greg HILSON WHITE HILLS 94
0546 Martin BARROW BLACK ROCK 96
5425 Tom HECIMOVIC NEWPORT 98
2345 Alan DINSDALE BRIGHTON EAST 98
6681 Natalie MENSCH GEELONG 120
2766 Glenn WESTON DAISY HILL 140
6177 Gary BLAKE WEST PRESTON 160
EventNo 34 1600m Open Distance 1600 Starts 3:45
Athlet GivenName Surname Of Handicap
1495 Michael MARANTELLI TULLAMARINE 75
6507 Jack DOOLEY MENTONE 100
3114 Corey LAWSON CLAYTON 100
2317 Matthew MCDONOUGH HIGHTON 110
6023 Mark ANDREWS NARRE WARREN 120
1994 Neil BRENNAN BRIGHTON 130
0832 Sean QUILTY VERMONT 145
6433 Ian BURROWS ELWOOD 145
2604 Arron DOWNES AIRPORT WEST 150
1581 Matthew SANDILANDS NORTH MELBOURNE 165
1308 Mark BOXER HAMLYN HEIGHTS 180
0742 Alan LYNCH WENDOUREE 190
7101 Ashley SNOWDEN BLACKBURN 190
2022 David PAGE ELSTERNWICK 190
6650 Peter COWELL BENDIGO 190
2163 Brendan LIDDICOAT NORTH ESSENDON 195
0183 Mark HIPWORTH HUGHESDALE 200
1254 Greg HILSON WHITE HILLS 225
2177 Paul OGILVIE NEWTOWN 240
0818 Tony PARSONS BERWICK 275
2766 Glenn WESTON DAISY HILL 290
6681 Natalie MENSCH GEELONG 290
0164 Gary PARKES CAMBERWELL 340

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum