PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Ararat Gift
Today at 9:25 pm by XXL

» Northcote Women’s winners handicap
Today at 3:34 pm by FortySevenThirty

» Northcote results
Today at 11:18 am by Todd Ireland

» Northcote Gift
Sat Dec 09, 2017 7:52 pm by untouchables

» Northcote Womens 100m
Sat Dec 09, 2017 3:23 pm by Thatsthestats

» Bay Sheffield Novice and Restricted race eligibility
Fri Dec 08, 2017 4:54 pm by Admin

» Mort Daly Running Foundation 120m Women Poll
Thu Dec 07, 2017 9:51 am by youngy

» Pre Bay 120m Mort Daly Gift POLL
Thu Dec 07, 2017 9:48 am by youngy

» Pre Bay Gift meet HANDICAPS - Sunday 10th Dec 2017
Tue Dec 05, 2017 10:03 pm by youngy

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Daylesford HANDICAPS

Daylesford HANDICAPS

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Daylesford HANDICAPS on Wed Mar 21, 2012 10:27 am

Admin

avatar
Admin
Admin
VAL - DAYLESFORD Handicap List

All events with the exception of the novice 1600 have been handicapped from scratch and all handicaps are
discretionary, based on previous and current form. There will be no penalties for Stawell or "normal" distances
for next season.


CRICKET WILLOW GIFT
25/03/12


60m Open - 11:50
6329 Tom TEMPLETON MOUNT MARTHA 0
1486 Matthew HARGREAVES TARNEIT 0.75
6168 Shaun HARGREAVES WERRIBEE 1.25
7116 Adam HAYES BALLARAT 2.5
6510 Chris HARGREAVES WERRIBEE 2.5
1947 Cam DUNBAR RINGWOOD EAST 2.5
2907 Paul TANCREDI OAK PARK 2.75
7168 Stephen LANDERS CARNEGIE 2.75
2857 Chris TUOHY HADFIELD 3
2169 Craig BROWN TULLAMARINE 3
5742 Adam COOTE ELWOOD 3.25
6888 Dean DOBRIC ST KILDA 3.25
6156 Nicholas MACGIBBON PEECHELBA 3.75
6729 Paddy McDONALD SANDRINGHAM 3.75
3196 Bradley LETTON SOUTH AUSTRALIA 3.75
6448 David FENOLLAR RESERVOIR 4
0104 Marcus COOPER ARARAT 4
0242 John CARA EAST DONCASTER 4
2781 Peter DUDKIEWICZ NORTH FITZROY 4.25
2165 Gavin O'NEIL BROOKFIELD 4.25
5682 Braydon NEWELL BALLARAT 4.5
6212 Andrew WALDRON ESSENDON 4.5
6087 Matthew MIFSUD COBURG 4.5
6672 Daniel PAGNOCCOLO WERRIBEE 4.5
2040 Mark HIGNETT GEELONG WEST 4.5
1765 Matthew CALLARD HOPPERS CROSSING 4.75
6884 Matt MATHER CAROLINE SPRINGS 5
6190 Dominic HOSKINS ALBION 5
2052 Adam CABBLE WONGA PARK 5
7194 Jason CASTAGNA KANGAROO GROUND 5
6395 Jordan KEAST DELACOMBE 5.25
1237 Travis SOUTTER DOREEN 5.25
7079 Rhys PARKINSON MELTON SOUTH 5.25
2185 Craig MAIR KANGAROO GROUND 5.5
7099 Noddy ANGELAKOS COBURG 5.5
0128 Steven TILBURN PARKVILLE 6.25
6780 Timothy ROSEN BENTLEIGH EAST 6.25
0096 Brendan BOYLE BERWICK 6.75
7095 Jay BLAKE PRESTON 6.75
7182 Brody TAYLOR ARARAT 7
6685 Cameron PAICE KEW EAST 7
7143 Yanni SPANOS DONCASTER 7.5
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 7.5
0382 Geoffrey PEARCE BEAUFORT 7.75
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 8.25
6213 Emma JOHNSON NORTH MELBOURNE 9.25
8216 Stephanie LOCKHART EAST KEILOR 9.25
3462 Laura Jane HILDITCH BACCHUS MARSH 9.5
3346 Richard NORRIS QUEENSLAND 9.5
3090 Lara GAMBINO PARKDALE 9.5
5284 Simon DARE PARKDALE 9.5
7231 Cara BOUSTEAD KEILOR EAST 9.5
0206 Darren ARTHUR ROWVILLE 9.5
7195 Tierra EXUM SEABROOK 10.25
7205 Hayley ATKINS PRAHRAN 10.75
5737 Morgan DEANE DIAMOND CREEK 11.25
6582 Sara KERSTEN-MURPHY HERNE HILL 11.5
0931 Angela WILSON SANDRINGHAM 17.75


100 YARDS - 1:10
1486 Matthew HARGREAVES TARNEIT 0
5615 Robert VIDLER HOPPERS CROSSING 0
6168 Shaun HARGREAVES WERRIBEE 0.5
1947 Cam DUNBAR RINGWOOD EAST 1
6510 Chris HARGREAVES WERRIBEE 1.5
1377 James CLARKE PRESTON 1.5
2907 Paul TANCREDI OAK PARK 1.75
7116 Adam HAYES BALLARAT 2
5939 Benjamin VICKERY WHITTLESEA 2
2857 Chris TUOHY HADFIELD 2
7273 Adon CADONA WODONGA 2.5
7168 Stephen LANDERS CARNEGIE 2.75
6438 Josh MATHER CAROLINE SPRINGS 2.75
3081 Clinton GRAY BANNOCKBURN 3
6888 Dean DOBRIC ST KILDA 3.25
5742 Adam COOTE ELWOOD 3.25
2341 Nathan FOX SOLDIERS HILL 3.5
5604 Nick MAGREE MITCHAM 3.75
6729 Paddy McDONALD SANDRINGHAM 3.75
7222 Harrison ROUBIN RICHMOND 4.25
6087 Matthew MIFSUD COBURG 4.25
3196 Bradley LETTON SOUTH AUSTRALIA 4.5
6195 Nicholas CROSS CARNEGIE 4.5
6156 Nicholas MACGIBBON PEECHELBA 4.5
6190 Dominic HOSKINS ALBION 4.5
6192 Shane WOODROW LAKE GARDENS 4.75
6212 Andrew WALDRON ESSENDON 4.75
2040 Mark HIGNETT GEELONG WEST 4.75
5682 Braydon NEWELL BALLARAT 5
2169 Craig BROWN TULLAMARINE 5
6448 David FENOLLAR RESERVOIR 5
7079 Rhys PARKINSON MELTON SOUTH 5
0104 Marcus COOPER ARARAT 5.25
0242 John CARA EAST DONCASTER 5.5
1765 Matthew CALLARD HOPPERS CROSSING 5.5
0612 Matthew D'ASTOLI MELBOURNE 6
2165 Gavin O'NEIL BROOKFIELD 6
2781 Peter DUDKIEWICZ NORTH FITZROY 6.25
6395 Jordan KEAST DELACOMBE 6.5
2052 Adam CABBLE WONGA PARK 6.5
7099 Noddy ANGELAKOS COBURG 7.25
2185 Craig MAIR KANGAROO GROUND 7.75
7194 Jason CASTAGNA KANGAROO GROUND 7.75
1237 Travis SOUTTER DOREEN 8
6861 Lachlan MALLOY ARARAT 8.25
7095 Jay BLAKE PRESTON 9
6780 Timothy ROSEN BENTLEIGH EAST 9
0096 Brendan BOYLE BERWICK 9.5
6685 Cameron PAICE KEW EAST 9.5
7200 Tim MATHER CAROLINE SPRINGS 9.5
6884 Matt MATHER CAROLINE SPRINGS 9.5
7143 Yanni SPANOS DONCASTER 10.25
0128 Steven TILBURN PARKVILLE 10.25
0294 Greg O'KEEFFE WANGARATTA 11.25
7182 Brody TAYLOR ARARAT 12
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 13
3346 Richard NORRIS QUEENSLAND 13.75
3462 Laura Jane HILDITCH BACCHUS MARSH 13.75
5737 Morgan DEANE DIAMOND CREEK 16.5
6582 Sara KERSTEN-MURPHY HERNE HILL 19.25


100m YARDS Women's - 12:25
6213 Emma JOHNSON NORTH MELBOURNE 0
3090 Lara GAMBINO PARKDALE 1.5
6665 Sarah BLIZZARD ARARAT 2.25
6734 Kate JONES DURHAM LEAD 2.25
3365 Patricia FOX SOLDIERS HILL 2.5
7231 Cara BOUSTEAD KEILOR EAST 2.75
8216 Stephanie LOCKHART EAST KEILOR 3.25
7195 Tierra EXUM SEABROOK 3.5
1614 Kim MCDONOUGH HIGHTON 4.5
5737 Morgan DEANE DIAMOND CREEK 5.75
6331 Tarryn FISHER MACEDON 6.75
7205 Hayley ATKINS PRAHRAN 7
6582 Sara KERSTEN-MURPHY HERNE HILL 7.75
5991 Megan McMAHON NORTH SUNSHINE 8.75
7187 Tahlia ALDER BALLARAT 9.5
7234 Kym LUDBROOK NEWINGTON 10
5324 Sonya POLLARD MOUNT 10.5
7130 Danielle McDOWELL MAIDSTONE 12.25
6302 Mandy EMMETT THE BASIN 13.25
2247 Kathryn HEAGNEY STRATHDALE 14
2238 Elissa WARD PRESTON 15.75
5950 Rita PANA HADFIELD 15.75
1527 Jessica O'CALLAGHAN MARIBYRNONG 16.75
0931 Angela WILSON SANDRINGHAM 18.5


350m Women's/Veterans - 3:05
1765 Matthew CALLARD HOPPERS CROSSING 0
1957 Chris ROCHE ASCOT VALE 6
0612 Matthew D'ASTOLI MELBOURNE 6
5586 David WOODS BRUNSWICK 9
0448 Evan KING ALFREDTON 12
2185 Craig MAIR KANGAROO GROUND 12
3095 Shane BUCKINGHAM WESTMEADOWS 14
0546 Martin BARROW BLACK ROCK 14
0294 Greg O'KEEFFE WANGARATTA 15
0206 Darren ARTHUR ROWVILLE 15
6326 Shane QUINN RICHMOND 15
6273 Glenn COOPER BAYSWATER 18
1254 Greg HILSON WHITE HILLS 19
3343 Stephanie MOLLICA ESSENDON 20
0096 Brendan BOYLE BERWICK 21
0382 Geoffrey PEARCE BEAUFORT 22
0471 Michael CARNEY PASCOE VALE SOUTH 24
8110 Tamara HAMOND ESSENDON 24
5425 Tom HECIMOVIC NEWPORT 25
3346 Richard NORRIS QUEENSLAND 25
6763 Norman MAGUIRE ALBERT PARK 26
0128 Steven TILBURN PARKVILLE 27
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 28
2217 Mark HEARSCH NEWTOWN 28
2345 Alan DINSDALE BEAUMARIS 29
5318 Chris LIVITSANOS INVERMAY 31
5284 Simon DARE PARKDALE 33
0493 Jeff SARGENT BALLARAT 34
6067 Aaron LETHLEAN KEILOR EAST 35
0312 Anthony O'CONNOR SCOTTS CREEK 39
3365 Patricia FOX SOLDIERS HILL 40
6734 Kate JONES DURHAM LEAD 40
8216 Stephanie LOCKHART EAST KEILOR 41
7231 Cara BOUSTEAD KEILOR EAST 46
6665 Sarah BLIZZARD ARARAT 47
6508 Noel MAGHAMEZ WERRIBEE 47
6331 Tarryn FISHER MACEDON 47
7171 Tayla NOTTING LAKE BOLAC 48
6260 Sean BEER ROWVILLE 48
1614 Kim MCDONOUGH HIGHTON 48
3285 Marita DOWNES AIRPORT WEST 50
7115 Ruby KLEMM ARARAT 51
0296 Craig LANCASTER DONVALE 51
0274 Dennis KING WARRNAMBOOL 54
7187 Tahlia ALDER BALLARAT 55
7234 Kym LUDBROOK NEWINGTON 55
5991 Megan McMAHON NORTH SUNSHINE 57
7166 Paul BOLTON MOUNT ELIZA 58
3061 Greg WHITECROSS BALLARAT 58
5521 Dennis HUGHES BRAYBROOK 59
7212 Phoebe BRADY ARARAT 60
7130 Danielle McDOWELL MAIDSTONE 62
6302 Mandy EMMETT THE BASIN 66
3063 Karin LAIDLAW BRIGHTON 66
3277 Gary MAHON MALVERN EAST 68
6177 Gary BLAKE WEST PRESTON 70
2247 Kathryn HEAGNEY STRATHDALE 72
6495 Kerrieanne HOCKING STRATHFIELDSAYE 75
5950 Rita PANA HADFIELD 75
2238 Elissa WARD PRESTON 77
0144 Julie TORRINI COBURG 80
0884 Benny TANCREDI MORELAND 82
0275 Doug ARMSTRONG FERNTREE GULLY 102
7303 Stephanie KING 999


350m Open - Starts 3:30
1486 Matthew HARGREAVES TARNEIT 0
6438 Josh MATHER CAROLINE SPRINGS 3
6510 Chris HARGREAVES WERRIBEE 12
5604 Nick MAGREE MITCHAM 13
1377 James CLARKE PRESTON 14
7222 Harrison ROUBIN RICHMOND 14
2907 Paul TANCREDI OAK PARK 15
2341 Nathan FOX SOLDIERS HILL 15
6746 Lonain BURNETT JUNORTOUN 16
3315 Adam RATCLIFFE BALLARAT NORTH 17
6049 Justin MURPHY BOX HILL 17
3174 Justin MARTINEZ ENDEAVOUR HILLS 19
6496 Mitchell HOCKING STRATHFIELDSAYE 19
6195 Nicholas CROSS CARNEGIE 19
1765 Matthew CALLARD HOPPERS CROSSING 20
7079 Rhys PARKINSON MELTON SOUTH 20
5757 Robert KEENAN SUNBURY 22
1994 Neil BRENNAN BRIGHTON 22
0104 Marcus COOPER ARARAT 24
6087 Matthew MIFSUD COBURG 24
5682 Braydon NEWELL BALLARAT 24
7177 Ryan JAMES VERMONT 24
2228 Andrew CURRAN SCARESDALE 26
7167 Andrew SAIT SHEPPARTON 26
6861 Lachlan MALLOY ARARAT 26
7200 Tim MATHER CAROLINE SPRINGS 27
6884 Matt MATHER CAROLINE SPRINGS 27
2626 Justin TEMPLAR ALTONA NORTH 27
0612 Matthew D'ASTOLI MELBOURNE 27
3329 Bradley ARMSTRONG HAMPTON 27
5586 David WOODS BRUNSWICK 28
1957 Chris ROCHE ASCOT VALE 28
6780 Timothy ROSEN BENTLEIGH EAST 28
6186 Nick HOWARD TULLAMARINE 30
6042 Steven MARSH WEST BRUNSWICK 30
0546 Martin BARROW BLACK ROCK 31
7099 Noddy ANGELAKOS COBURG 32
7182 Brody TAYLOR ARARAT 33
0952 Neale GUNNING BRUNSWICK EAST 33
7095 Jay BLAKE PRESTON 33
1254 Greg HILSON WHITE HILLS 35
3343 Stephanie MOLLICA ESSENDON 38
0471 Michael CARNEY PASCOE VALE SOUTH 40
2163 Brendan LIDDICOAT NORTH ESSENDON 42
5425 Tom HECIMOVIC NEWPORT 44
1558 Wayne DALZIEL DONCASTER EAST 44
2217 Mark HEARSCH NEWTOWN 45
3346 Richard NORRIS QUEENSLAND 45
3462 Laura Jane HILDITCH BACCHUS MARSH 54
1614 Kim MCDONOUGH HIGHTON 64
3285 Marita DOWNES AIRPORT WEST 64
0296 Craig LANCASTER DONVALE 65
6508 Noel MAGHAMEZ WERRIBEE 65


600m Open - 2:30
6438 Josh MATHER CAROLINE SPRINGS 0
6200 Eric SAPAC GLADSTONE PARK 14
7202 Trent LOWRY GEELONG 16
6049 Justin MURPHY BOX HILL 16
7280 Jordan CRANE CLARINDA 16
6082 Chris CATO GLEN IRIS 18
1994 Neil BRENNAN BRIGHTON 22
6181 Cody WILLIAMSON MAIDEN GULLY 22
2143 James DEANE RINGWOOD NORTH 26
7810 Jack FARMER KEW 28
3315 Adam RATCLIFFE BALLARAT NORTH 28
2228 Andrew CURRAN SCARESDALE 32
6216 Rilyn MOSBEY McKINNON 32
7200 Tim MATHER CAROLINE SPRINGS 34
6680 Jacob REED GROVEDALE 34
0109 David HAIGH SANDRINGHAM 36
5757 Robert KEENAN SUNBURY 36
1581 Matthew SANDILANDS NORTH MELBOURNE 38
7167 Andrew SAIT SHEPPARTON 38
3329 Bradley ARMSTRONG HAMPTON 40
5586 David WOODS BRUNSWICK 42
6770 Justin COHEN CAULFIELD 42
6273 Glenn COOPER BAYSWATER 46
2163 Brendan LIDDICOAT NORTH ESSENDON 48
0263 Gordon MUIR WOODEND 50
5885 Tom KELLY ASCOT VALE 50
7906 Christopher PALERMO HAMLYN HEIGHTS 52
6460 Luke WILKE ST ALBANS 62
0377 Wayne JAMES VERMONT 62
0354 Christopher BROWN ATTWOOD 70
3346 Richard NORRIS QUEENSLAND 72
2345 Alan DINSDALE BEAUMARIS 72
5318 Chris LIVITSANOS INVERMAY 78
7171 Tayla NOTTING LAKE BOLAC 86
7115 Ruby KLEMM ARARAT 96
3061 Greg WHITECROSS BALLARAT 98
2806 Martine BEER ROWVILLE 102
7212 Phoebe BRADY ARARAT 116
3063 Karin LAIDLAW BRIGHTON 116


1000m Open - 11:30
1495 Michael MARANTELLI SOUTHBANK 0
2801 Andrew PATTEN EAST MELBOURNE 6
7202 Trent LOWRY GEELONG 6
6181 Cody WILLIAMSON MAIDEN GULLY 12
1994 Neil BRENNAN BRIGHTON 16
2143 James DEANE RINGWOOD NORTH 20
7161 George MILLER HEIDELBERG 24
5514 David CARD SOUTH YARAA 36
6433 Ian BURROWS ELWOOD 36
0109 David HAIGH SANDRINGHAM 36
2317 Matthew MCDONOUGH HIGHTON 36
1245 Michael TUHAN TATURA 48
1581 Matthew SANDILANDS NORTH MELBOURNE 52
6680 Jacob REED GROVEDALE 54
2228 Andrew CURRAN SCARESDALE 58
6746 Lonain BURNETT JUNORTOUN 60
0518 Phil NODEN JUNORTOUN 62
2022 David PAGE ELSTERNWICK 62
6426 Joshua SAIT SHEPPARTON 64
6216 Rilyn MOSBEY McKINNON 64
0263 Gordon MUIR WOODEND 64
5885 Tom KELLY ASCOT VALE 66
2163 Brendan LIDDICOAT NORTH ESSENDON 68
0952 Neale GUNNING BRUNSWICK EAST 70
6460 Luke WILKE ST ALBANS 84
0548 Matthew BATEMAN ALBERT PARK 90
0397 Tony MORAN SOUTH OAKLEIGH 110
1365 Greg BARTON KILMORE 114
6650 Peter COWELL BENDIGO 122
7101 Ashley SNOWDEN BLACKBURN 126
0115 Peter NODEN EAGLEHAWK 130
0234 Leon BROOKS MOUNT 146
7115 Ruby KLEMM ARARAT 156
2766 Glenn WESTON DAISY HILL 160
6293 Lauren CROWE SOUTH YARRA 168
2806 Martine BEER ROWVILLE 186
6260 Sean BEER ROWVILLE 188
3061 Greg WHITECROSS BALLARAT 188
3261 Corina KAPUSTA SEDDON 190
7212 Phoebe BRADY ARARAT 210
0899 Douglas TUHAN TATURA 210
7305 Cameron EVANS 999


2000m - 4:35
1495 Michael MARANTELLI SOUTHBANK 0
2801 Andrew PATTEN EAST MELBOURNE 15
2317 Matthew MCDONOUGH HIGHTON 35
5514 David CARD SOUTH YARAA 100
6433 Ian BURROWS ELWOOD 110
6502 Phillip O'BRIEN FOREST HILL 120
6426 Joshua SAIT SHEPPARTON 120
1367 Carl MCMEEL WARRNAMBOOL 130
0518 Phil NODEN JUNORTOUN 130
1581 Matthew SANDILANDS NORTH MELBOURNE 150
1245 Michael TUHAN TATURA 160
0263 Gordon MUIR WOODEND 160
1254 Greg HILSON WHITE HILLS 165
1365 Greg BARTON KILMORE 170
2022 David PAGE ELSTERNWICK 170
6460 Luke WILKE ST ALBANS 175
7906 Christopher PALERMO HAMLYN HEIGHTS 180
0548 Matthew BATEMAN ALBERT PARK 215
0397 Tony MORAN SOUTH OAKLEIGH 220
5552 James LYNCH EAGLEMONT 260
0115 Peter NODEN EAGLEHAWK 270
0312 Anthony O'CONNOR SCOTTS CREEK 270
6293 Lauren CROWE SOUTH YARRA 315
3261 Corina KAPUSTA SEDDON 330
6544 Rebecca CATO GLEN IRIS 340
2766 Glenn WESTON DAISY HILL 370


1600m Novice - 12:45
7118 Joel DONNAR BALWYN NORTH 135
7249 Andrew COMLEY MARIBYRNONG 135
6426 Joshua SAIT SHEPPARTON 140
6751 Indiana COOPER WOODEND 170
5498 John MORRIS SURREY HILLS 185
6216 Rilyn MOSBEY McKINNON 200
6461 Jesse NODEN EAGLEHAWK 215
7271 Kyle HILSON WHITE HILLS 320
7171 Tayla NOTTING LAKE BOLAC 340
6495 Kerrieanne HOCKING STRATHFIELDSAYE 400
6708 Ellie TOSSOL ESSENDON 400
6177 Gary BLAKE WEST PRESTON 400
6673 Victoria ATKINS UPWEY 400
7272 Jake HILSON WHITE HILLS 999
7305 Cameron EVANS 999

http://protrack.easyforumlive.com

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum