PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Junior Nationals - 200m RESULTS

Junior Nationals - 200m RESULTS

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Junior Nationals - 200m RESULTS on Sat Mar 17, 2012 3:55 pm

Admin

avatar
Admin
Admin
Women 200 metres Under 15
================================================================
Meet: M 23.89 2008 Ella Nelson, NSW
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
Wind: -0.9
1 Thornton Jessica 98 NSW 25.56Q
2 Billings Sarah 98 VICTORIA 26.18Q
3 Sheppard Emily 98 NSW 26.30Q
4 Dhu Lauren 98 QUEENSLAND 26.82q
5 Toso Alana 98 VICTORIA 26.83
-- Beecher, Jacinta 98 QUEENSLAND DQ IAAF 163.3

Heat 2 Preliminaries
Wind: -1.0
1 Kay Nicole 98 QUEENSLAND 25.83Q
2 Fyffe Lucy 98 VICTORIA 26.09Q
3 Healey Luisa 98 NSW 26.32Q
4 Laing Annabel 98 ACT 26.82q
5 Brammer Bridget 98 VICTORIA 27.16
-- Payne, Jessica 98 VICTORIA DQ IAAF 163.3

Women 200 metres Under 15
Finals

Wind: -2.2
1 Thornton Jessica 98 NSW 25.53
2 Kay Nicole 98 QUEENSLAND 25.67
3 Healey Luisa 98 NSW 26.31
4 Billings Sarah 98 VICTORIA 26.39
5 Fyffe Lucy 98 VICTORIA 26.48
6 Sheppard Emily 98 NSW 26.67
7 Laing Annabel 98 ACT 27.05
8 Dhu Lauren 98 QUEENSLAND 27.31 -2.2



Women 200 metres Under 16
================================================================
National: N 22.80 28/02/1976 Debbie Wells, NSW
Meet: M 23.54 2007 Lauren O'Sullivan, QLD
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
Wind: -0.4
1 Geddes Samantha 97 NSW 25.22Q
2 Ritchie Ruby 97 NSW 25.81Q
3 Hall Jaymie 97 TASMANIA 25.95q (25.946)
4 London Loren 97 QUEENSLAND 25.95 (25.947)
5 Braimbridge Amy 97 WESTERN AUSTRALIA 26.11
6 Power Sophia 97 QUEENSLAND 28.00

Heat 2 Preliminaries
Wind: -0.4
1 Smith Caitlyn 97 QUEENSLAND 25.87Q
2 Coates Maddison 97 VICTORIA 25.93Q
3 Bailey Karlee 97 VICTORIA 26.11
4 Boyle Courtney 97 NSW 26.19
5 Centenera Clarissa 97 SOUTH AUSTRALIA 26.60
6 Smith Kellymarie 97 WESTERN AUSTRALIA 26.94
7 Scott Madeline 97 TASMANIA 27.11

Heat 3 Preliminaries
Wind: -0.3
1 Blakey Molly 97 NSW 25.31Q
2 Dovey Sakisha 97 QUEENSLAND 25.74Q
3 Moesbergen Katarina 97 VICTORIA 25.85q
4 Fitzgerald Lucy 97 SOUTH AUSTRALIA 25.97
5 Bryant, Daisey 97 NSW 26.46
6 Aurisch Aimie 97 QUEENSLAND 26.96
7 Langenberg Nadia 97 WESTERN AUSTRALIA 27.48


Women 200 metres Under 16
FINAL
Wind: -1.6
1 Geddes Samantha 97 NSW 24.95
2 Blakey Molly 97 NSW 25.43
3 Ritchie Ruby 97 NSW 25.76
4 Dovey Sakisha 97 QUEENSLAND 25.77
5 Hall Jaymie 97 TASMANIA 25.90
6 Smith Caitlyn 97 QUEENSLAND 26.00
7 Coates Maddison 97 VICTORIA 26.48
8 Moesbergen Katarina 97 VICTORIA 29.05


Men 200 metres Under 15
================================================================
Meet: M 22.15 2004 Frankie Iorfina, NSW
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
Wind: -0.9
1 Ripinskis Jayden 98 NSW 23.62Q
2 Shelley Jordan 98 NSW 24.19Q
3 Ling Daniel 98 NSW 24.20Q
4 Jonker Marcel 98 VICTORIA 24.36q
5 Wright, Connor 98 NORTHERN TERRITORY 24.72
6 Potter Jackson 98 SOUTH AUSTRALIA 25.02
7 Harding Lachlan 98 QUEENSLAND 26.13
8 Biemmi Adrian 98 WESTERN AUSTRALIA 27.49

Heat 2 Preliminaries
Wind: -1.0
1 Meintjes Jarrod 98 QUEENSLAND 23.91Q
2 Taib, Russel 98 TASMANIA 23.93Q
3 Nikolovski Michael 98 NSW 24.31Q
4 Caldwell Jack 98 ACT 24.69q
5 Beadman Mackenzie 98 VICTORIA 24.82
6 wright Thomas 98 QUEENSLAND 25.57
7 Giacca Luke 98 QUEENSLAND 25.80


Mens 200 Metres Under 15
Final

Wind: -1.5
1 Ripinskis Jayden 98 NSW 23.63
2 Shelley Jordan 98 NSW 24.06
3 Taib, Russel 98 TASMANIA 24.35
4 Nikolovski Michael 98 NSW 24.37
5 Ling Daniel 98 NSW 24.42
6 Jonker Marcel 98 VICTORIA 24.54
7 Caldwell Jack 98 ACT 24.80



Men 200 metres Under 16
================================================================
National: N 21.48 7/12/1988 Paul Greene, NSW
Meet: M 21.65 2006 Aaron Oliver, WA
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
Wind: -0.5
1 Dias Jilven 97 VICTORIA 22.63Q
2 Johnston Liam 97 QUEENSLAND 22.98Q
3 Ticehurst Bradley 97 VICTORIA 23.01Q
4 Rogers Jake 97 NSW 23.07q
5 Stewart Dylan 97 QUEENSLAND 23.11q
6 Salter Mitchell 97 TASMANIA 24.55
7 McNab Nathan 97 ACT 24.68

Heat 2 Preliminaries
Wind: -0.4
1 Mullett Michael 97 VICTORIA 23.17Q
2 Hansford Michael 97 VICTORIA 23.28Q
3 Eaton Stephen 97 NSW 23.33Q
4 Allen Ben 97 NSW 23.37
5 Parkinson Joshua 97 NSW 23.41
6 Wood Matthew 97 NSW 23.68
7 O'Shannessey Caleb 97 TASMANIA 23.94
8 Andison Travis 97 QUEENSLAND 25.23


Mens 200 Metres Under 16
FINAL

Wind: -2.4
1 Dias Jilven 97 VICTORIA 22.86
2 Johnston Liam 97 QUEENSLAND 22.93
3 Mullett Michael 97 VICTORIA 23.12
4 Rogers Jake 97 NSW 23.25
5 Ticehurst Bradley 97 VICTORIA 23.33
6 Eaton Stephen 97 NSW 23.47
7 Hansford Michael 97 VICTORIA 23.50
8 Stewart Dylan 97 QUEENSLAND 23.66

http://protrack.easyforumlive.com

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum